REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

bezpieczeństwo

 

Przemoc domowa na Bemowie - z jak dużym problemem mamy do czynienia?

  21 kwietnia 2023

Przemoc domowa na Bemowie - z jak dużym problemem mamy do czynienia?
źródło: KRP IV

Problem przemocy domowej powszechnie znany jest policjantom w całej Polsce. Pojawia się też na Bemowie. Jakiego rodzaju jest to przemoc i jak często do niej dochodzi?

REKLAMA

Na Bemowie rzadko dochodzi do głośnych spraw "medialnych", które wychodzą na światło dzienne. Nie oznacza to jednak, że w tej części Warszawy jest spokojnie.

Agresorzy z Bemowa w rękach policji

Do ogromnej awantury domowej na Bemowie doszło podczas świąt pod koniec 2019 roku, kiedy to 30-letni mężczyzna przyszedł do mieszkania swojej matki i wszczął karczemną awanturę z kobietą, przyrodnim bratem i ojczymem. Demolka na Jelonkach. Półnagi mężczyzna, zbita szyba i krzyki po rosyjsku Demolka na Jelonkach. Półnagi mężczyzna, zbita szyba i krzyki po rosyjsku
Warszawska policja zatrzymała półnagiego obywatela Uzbekistanu, który zdemolował klatkę schodową w bloku na Jelonkach.
Szarpiąc się z ojczymem i przyrodnim bratem, pierwszemu połamał żebra, a drugiego ugryzł w brzuch. Do tego groził matce pozbawieniem życia. Mężczyzna nie uspokoił się nawet na widok policjantów. Podczas interwencji wyzywał ich i obrażał.

Do kolejnej, opisanej przez nas, głośnej awantury doszło we wrześniu 2020 roku. Wcześnie rano policjanci z Bemowa zostali wezwani przez sąsiadów do awantury domowej. Kiedy zapukali do drzwi, wyjrzała zapłakana kobieta, która próbowała je otworzyć. Nagle została siłą wciągnięta do mieszkania przez agresywnego mężczyznę. Sytuacja rozwinęła się dynamicznie. Wyważając drzwi mundurowi siłą wtargnęli do mieszkania i zatrzymali agresora, który przez cały czas krzyczał i wyzywał kobietę. Poszkodowana opowiedziała wówczas, że partner od wielu miesięcy znęca się psychicznie i fizycznie nad nią i jej 13-letnim synem. 42-latek został doprowadzony do policyjnej celi.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jak duży jest problem na Bemowie

Dane na temat przemocy domowej udostępniła zastępczyni prezydenta Warszawy. Zaznaczyła, że statystyki dotyczące liczby rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" nie zawierają danych dotyczących występowania przemocy domowej na tle ekonomicznym.

- Dane takie będą zbierane po wejściu w życie zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, która wprowadza kategorię "przemoc ekonomiczna" - zaznacza Aldona Machnowska-Góra. Jak się okazuje z powodu przemocy fizycznej liczba rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" na Bemowie w całym 2022 roku wyniosła 98, to aż o 63 mniej niż w roku poprzednim. Z powodu stosowania przemocy psychicznej i emocjonalnej w 2022 roku procedurą zostało objętych 119 rodzin, a więc o 63 mniej niż w 2021 roku. Spadła też liczba najgorszej przemocy jaka może pojawić się w "domowym zaciszu", czyli przemocy seksualnej, która dotknęła w ubiegłym roku 13 rodzin, to o 4 mniej niż w roku poprzednim. Z pewnością nie są to wszystkie ujawnione przypadki przemocy domowej na Bemowie, jednak spadek jest zauważalny.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA