REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Wyremontują Kolejową, naprawią szpitalny mur. Skanska inwestuje na Czystem

  22 listopada 2022

alt='Wyremontują Kolejową, naprawią szpitalny mur. Skanska inwestuje na Czystem'
TuStolica.pl

Remont odcinka ulicy Kolejowej, nowe ścieżki rowerowe i naprawa muru Szpitala Wolskiego - to tylko kilka efektów rewitalizacji, która zostanie zrealizowana przez firmę Skanska przy okazji budowy nowych mieszkań. Deweloper chwali się, że to przykład właściwego podejścia do planowania przestrzeni miejskiej w oparciu o kontekst historyczny i społeczny.

REKLAMA

Przy okazji budowy osiedla NU! Warszawa Wola firma Skanska planuje rewitalizację sporego obszaru Czystego, jednej z najbardziej zaniedbanych części Woli.

Wyremontują Kolejową

Deweloper nie tylko przebuduje fragment ul. Kolejowej, ale także wybuduje nową ulicę, która połączy ją z ul. Więcej mieszkań przy Kolejowej. Państwowy gigant buduje cztery bloki Więcej bloków przy Kolejowej
Polski Holding Nieruchomości zbuduje osiedle na Czystem, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Główna.
Szarych Szeregów i usprawni komunikację. Skanska wybuduje też chodniki, drogę dla rowerów i hulajnóg oraz ogólnodostępny skwer z tężnią solankową.

- Realizacja naszej inwestycji w znacznym stopniu odmieni tę część warszawskiej Woli, sprawiając, że stanie się przyjaznym miejscem do życia. Nasz projekt uwzględnia też potrzeby związane z rekreacją i wypoczynkiem - zapewnia Łukasz Witek, starszy menadżer projektów w spółce mieszkaniowej Skanska. - Tworzymy zupełnie nowy kwartał miasta, w którym zależy nam na dostępności usług i obiektów handlowych, dlatego na parterach budynków projektujemy lokale, które mogą pełnić takie funkcje i ułatwią codzienne życie nie tylko mieszkańcom osiedla, ale również najbliższemu sąsiedztwu - dodaje.

Wstąp do księgarni

Naprawią mur Szpitala Wolskiego

Skanska chce się także przyczynić do zachowania historycznych obiektów Czystego, dlatego plany inwestora obejmują również naprawę muru Szpitala Wolskiego, którego teren jest objęty ochroną konserwatorską. Projekt zakłada, że nowo wybudowana przez dewelopera ulica będzie biegła wzdłuż odnowionego muru.

Pierwszy etap osiedla NU! Warszawa Wola, zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz&Associates, zostanie ukończony w trzecim kwartale 2023 roku.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy