REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Wyremontują Kolejową, naprawią szpitalny mur. Skanska inwestuje na Czystem

  22 listopada 2022

Wyremontują Kolejową, naprawią szpitalny mur. Skanska inwestuje na Czystem
TuStolica.pl

Remont odcinka ulicy Kolejowej, nowe ścieżki rowerowe i naprawa muru Szpitala Wolskiego - to tylko kilka efektów rewitalizacji, która zostanie zrealizowana przez firmę Skanska przy okazji budowy nowych mieszkań. Deweloper chwali się, że to przykład właściwego podejścia do planowania przestrzeni miejskiej w oparciu o kontekst historyczny i społeczny.

REKLAMA

Przy okazji budowy osiedla NU! Warszawa Wola firma Skanska planuje rewitalizację sporego obszaru Czystego, jednej z najbardziej zaniedbanych części Woli.

Wyremontują Kolejową

Deweloper nie tylko przebuduje fragment ul. Kolejowej, ale także wybuduje nową ulicę, która połączy ją z ul. Szarych Szeregów i usprawni komunikację.

Skanska wybuduje też chodniki, drogę dla rowerów i hulajnóg oraz ogólnodostępny skwer z tężnią solankową.

- Realizacja naszej inwestycji w znacznym stopniu odmieni tę część warszawskiej Woli, sprawiając, że stanie się przyjaznym miejscem do życia. Nasz projekt uwzględnia też potrzeby związane z rekreacją i wypoczynkiem - zapewnia Łukasz Witek, starszy menadżer projektów w spółce mieszkaniowej Skanska. - Tworzymy zupełnie nowy kwartał miasta, w którym zależy nam na dostępności usług i obiektów handlowych, dlatego na parterach budynków projektujemy lokale, które mogą pełnić takie funkcje i ułatwią codzienne życie nie tylko mieszkańcom osiedla, ale również najbliższemu sąsiedztwu - dodaje.

Naprawią mur Szpitala Wolskiego

Skanska chce się także przyczynić do zachowania historycznych obiektów Czystego, dlatego plany inwestora obejmują również naprawę muru Szpitala Wolskiego, którego teren jest objęty ochroną konserwatorską. Projekt zakłada, że nowo wybudowana przez dewelopera ulica będzie biegła wzdłuż odnowionego muru.

Pierwszy etap osiedla NU! Warszawa Wola, zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz&Associates, zostanie ukończony w trzecim kwartale 2023 roku.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA