REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Na Woli parkujemy do woli. Budżet obywatelski posłuży kierowcom?

  28 czerwca 2024

alt='Na Woli parkujemy do woli. Budżet obywatelski posłuży kierowcom?'
materiał prasowy

Na kilku wolskich skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych już wkrótce będzie bezpieczniej. Pojawi się również estetyczna zieleń. Właśnie trwają przygotowania do realizacji projektu z budżetu obywatelskiego, który zakłada więcej słupków oddzielających chodniki od jezdni, wysepek na jezdniach i zieleni. Gdzie i co się zmieni na Woli?

REKLAMA

Parkować samochód na Woli

Problem nielegalnego parkowania to zmora całej Warszawy i Wola nie jest tu wyjątkiem. Dzielnica stara się walczyć z tym procederem na różne sposoby, m.in. poprzez włączanie kolejnych ulic do strefy płatnego parkowania czy realizację "programu identyfikatorów", który umożliwia wjazd na wybrane podwórka tylko zweryfikowanym mieszkańcom.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski wspiera pomysły mieszkańców Woli

- Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że nielegalnie zaparkowane auta nie tylko są uciążliwe dla mieszkańców i destrukcyjne np. dla zieleni, którą notorycznie rozjeżdżają i dewastują. One przede wszystkim stwarzają zagrożenie komunikacyjne, bo często ograniczają widoczność, co jest niebezpieczne szczególnie dla pieszych - mówi wiceburmistrz Wojciech Lesiuk.

Potrzebę interwencji wyraźnie widzą mieszkańcy Woli. Świadczą o tym liczne głosy poparcia dla projektu "Więcej zieleni i bezpiecznych przejść dla pieszych", który właśnie wchodzi w fazę realizacji. Wiceburmistrz Lesiuk zdaje się zauważać te potrzeby, gdy mówi: - Dlatego regularnie doświetlamy wybrane zebry albo modernizujemy te przejścia, które wymagają remontu. Robimy to jednak etapami, bo nie wszystkie miejsca da się zabezpieczyć jednocześnie.

REKLAMA

Na Woli parkujemy dowolnie?

Umowa z wykonawcą remontów drogowych została podpisana pod koniec kwietnia i od tego momentu obowiązuje termin 30 tygodni na przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi pozwoleniami, a później na realizację prac w terenie. Zakres robót jest szeroki i będą one prowadzone w różnych częściach dzielnicy Wola. Łączny koszt inwestycji to 347 tysięcy złotych. - To zadanie z budżetu obywatelskiego na ten rok. Po zakończeniu robót na wybranych przejściach będzie zdecydowanie bezpieczniej, a w niektórych miejscach pojawi się też nowa, estetyczna roślinność z drzewami włącznie - mówi radna Edyta Chrzanowska.

W ramach projektu skrzyżowanie Ożarowskiej i Dobiszewskiego zostanie zabezpieczone przed nielegalnym parkowaniem, a na skrzyżowaniu Długomiła, Szałka i Przy Lasku - przed nielegalnym parkowaniem zabezpieczone zostaną chodniki.

REKLAMA

Miejsca wyłączone spod parkowania na Woli

Ale to nie wszystkie miejsca, na których pojawią się utrudnienia dla niektórych kierowców. Przy ulicy Magistrackiej (od Obozowej do Ożarowskiej) chodniki po obu stronach zostaną zabezpieczone za pomocą słupków, a także pojawią się nowe drzewa i trawniki. Również chodnik po północno-wschodniej stronie na skrzyżowaniu Dobiszewskiego i Magistrackiej zostanie zabezpieczony przed nielegalnym parkowaniem.

Dodatkowo na Magistrackiej pojawi się nowe przejście dla pieszych między budynkami o numerach 27 i 29, zaś na jezdni przy Monte Cassino 7 zamontowane zostaną wysepki zabezpieczające. Wysepka powstanie też na skrzyżowaniu Ciołka i Astronomów. Przy Sokołowskiej 1-3 - od strony jezdni - pojawią się nowe trawniki, a chodniki zostaną zabezpieczone przed nielegalnym parkowaniem. Przy Batalionu AK "Zośka" 2 - przejście przy boisku szkolnym oraz chodniki zostaną zabezpieczone słupkami, dodatkowo zrekultywowany zostanie trawnik i pojawią się nowe drzewa.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# wolanin

03.07.2024 07:25

Skrzyżowanie Ożarowskiej i Dobiszewskiego to w którym to jest miejscu? Znam te okolice, ale aż sprawdziłem na mapie - te ulice są równoległe. Drogi/a DB, sprawdzaj co piszesz.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA