REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Smocza przed metamorfozą? Mieszkańcy zadecydują

  29 maja 2024

alt='Smocza przed metamorfozą? Mieszkańcy zadecydują'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Rozpłytować chodnik i posadzić zieleń - taki projekt dla Smoczej zatwierdzili urzędnicy. Czy poprą go również mieszkańcy?

REKLAMA

Do budżetu obywatelskiego Woli na 2025 rok Karol Milczarek złożył projekt, który w zamyśle ma uporządkować południowy odcinek ul. Smoczej, poprzez rozpłytowanie chodnika i zasadzenie nowej zieleni wysokiej oraz średniej - aby nieco wyciszyć tumult dobiegający z ulicy.

Wkrótce zmiany na Smoczej?

- Chcemy rozpłytować chodnik oraz wykonać nasadzenia zieleni wysokiej oraz średniej, w tym zieleni ekranującej. Odcinek od ulicy Dzielnej do Nowolipie jest chyba najgłośniejszą muranowską ulicą. Wykonanie nasadzeń przywróci osiedlowy, a nie tranzytowy charakter ulicy. Będzie ona bardziej zielona i przyjazna dla mieszkańców i odwiedzających - zauważa projektodawca. Koszt prac oszacował na ponad 160 tysięcy złotych.

Projekt zyskał pozytywną ocenę urzędników. Oznacza to, że będzie można na niego zagłosować w drugiej połowie czerwca, w ramach budżetu obywatelskiego Woli. Ewentualna realizacja tej inwestycji powinna nastąpić w przyszłym roku.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Marian

29.05.2024 17:13

I bardzo dobrze, niech ludzie poczują na własnej doopie jak nie będzie gdzie zaparkowować, politykę Czaskoskiego. Może wtedy zmądrzeją. Już leci mu poparci na łeb na szyję. Oby tak dalej.

# Dziadek parkingowy

01.06.2024 13:41

Parkować należy na parkingach, a nie na chodnikach, jak przedstawiono na fotografii. Co to za głupia moda, żeby budynki mieszkalne ze wszystkich możliwych stron obstawiać samochodami? Owszem, przed budynkiem powinno być miejsce, aby po zatrzymaniu się na nim wysadzić czy zabrać słabo chodzącego pasażera, rozładować zakupy albo meble, ale nie po to aby całymi latami składować samochody. Od tego są parkingi. Nie ma parkingów? - To je wybudować!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break