REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jakie prowadnice do szuflad wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jakie prowadnice do szuflad wybrać i na co zwrócić uwagę?

Trudno jest sobie wyobrazić jakiekolwiek pomieszczenie w domu czy mieszkaniu bez funkcjonalnych szuflad. Dzięki nim możliwa jest wygodna segregacja różnych rzeczy i ich przechowywanie. Pozwala to na zachowanie odpowiedniego ładu.

Jednak, aby możliwe było korzystanie z szuflad w sposób wygodny i praktyczny, te wyposażone muszą być we właściwie dopasowane prowadnice. Wyróżnić można kilka ich rodzajów. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając prowadnice do szuflad.

Jaki udźwig prowadnicy?

Wybierając konkretne prowadnice do szuflad szczególną uwagę zwrócić należy na ich maksymalny udźwig. Oznacza to, że nie mogą być one wybierane przypadkowo. Ważne jest, aby wcześniej dokładnie zastanowić się jakie rzeczy będą w danej szufladzie przechowywane. Mogą być to ubrania, przedmioty codziennego użytku, naczynia czy przypory toaletowe. Nietrudno się domyślić, że wszystkie te przedmioty mają swoją konkretną wagę. Pod tym kątem wybierać trzeba odpowiednie prowadnice do szuflad. Jeśli w szufladzie planuje się przechowywać przedmioty, które są dość ciężkie, to wybór paść powinien na prowadnice o dużym udźwigu. W innym przypadku prowadnice mogą nie wytrzymać ciężaru i dojść może do ich uszkodzenia. Poza tym, jeśli udźwig zostanie źle dopasowany, to z szuflady nie będzie się korzystać wygodnie. Szuflada nie będzie się lekko otwierać i zamykać.

Jaki wysuw szuflady?

Odpowiadając na pytanie, jakie prowadnice do szuflad wybrać, zastanowić należy się również nad samym wysuwem szuflady. Mowa jest tutaj o odległości, na jaką szuflada ma się wysuwać poza korpus. Najczęściej spotkać można się z wysuwem pełnym oraz częściowym. Ten pierwszy bardzo dobrze sprawdza się w przypadku szuflad płytkich. Takie szuflady charakteryzują się tym, że dostęp do ich tylnej części jest często utrudniony. Dlatego taka szuflada powinna się wysuwać w całości poza korpus mebla. Jeśli chodzi o wysuw częściowy, to ten najczęściej stosowany jest w przypadku szuflad wysokich, w których dostęp do ich tylnej części nie jest żadnym problemem. Dobierając konkretne prowadnice, zawsze należy mieć na uwadze to, w jaki sposób dana szuflada powinna się otwierać. Wszystko po to, aby można było z niej korzystać w sposób komfortowy.

Jakie dodatkowe funkcjonalności prowadnic?

O czym jeszcze należy pamiętać, zastanawiając się jakie prowadnice do szuflad wybrać? Warto pomyśleć o ich dodatkowych funkcjonalnościach. Dobrym rozwiązaniem w przypadku sypialni może być wybór prowadnic z funkcją cichego i delikatnego domykania. Dzięki temu chcąc coś wyjąć z szuflady, kiedy drugi domownik jeszcze śpi, nie ryzykuje się jego obudzenia. Innym ciekawym pomysłem są także prowadnice z funkcją push to open. Funkcja ta pozwala na wygodne otworzenie szuflady tylko poprzez jej delikatne naciśnięcie. To dobre rozwiązanie znakomicie sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale również w kuchni. Nierzadko bowiem zdarza się w kuchni sytuacja, w której chce się otworzyć szafkę, aby obie ręce są już zajęte.

Jaki sposób montażu prowadnic do szuflad?

Dziś producenci oferują bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju prowadnic do szuflad. To, czym różnią się poszczególne modele to m.in. sposób ich montażu. Przykładem mogą być tu prowadnice rolkowe. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na to, że sposób ich montażu jest bardzo prosty. Pamiętać jednak trzeba, że ten model prowadnic ma niestety dość mały udźwig. Nie sprawdzą się zatem w każdej szufladzie. Jednak w przypadku szuflad, w których przechowuje się mało przedmiotów i które nie są ciężkie, prowadnice rolkowe znakomicie spełnią swoje zadanie. Uwagę warto zwrócić również na prowadnice kulkowe. Cechuje je duża uniwersalność. Nadają się bowiem do montażu w niemal każdym typie szuflady.

Prowadnice do szuflad - jakie wybrać?

Jak zatem widać, wybór wśród prowadnic do szuflad jest dość szeroki. Decydując się na konkretny model, pamiętać trzeba, aby spełniał on przede wszystkim funkcję praktyczną. Innymi słowy, ważne jest, aby prowadnica zapewniała łatwe i wygodne korzystanie z szuflady. Poza tym, pod uwagę wciąż trzeba także to, aby prowadnica utrzymywała ciężar przedmiotów przechowywanych w szufladzie.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA