REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Siedem nowych rzeźb na Muranowie?

  28 maja 2024

alt='Siedem nowych rzeźb na Muranowie?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Czy na Muranowie Południowym pojawią się rzeźby? Jest taki pomysł. Zgłosili go mieszkańcy.

REKLAMA

- Umiejscowienie rzeźb plenerowych ma przyczynić się do podniesienia wartości estetycznych wolskich przestrzeni zabytkowego osiedla Muranów Południowy. Projekt nawiązuje bezpośrednio do założeń projektowych twórców osiedla, takich jak architekt Bohdan Lachert i rzeźbiarz Jerzy Jarnuszkiewicz - wyjaśniają Rafał Kowalczyk i Hubert Malczewski.

Więcej rzeźb w Warszawie

W ramach swojego projektu, wycenionego najpierw na 150 tys. zł, a następnie w wyniku urzędniczej weryfikacji na 350 tysięcy, proponują ustawienie rzeźb plenerowych na skwerze Bohdana Lacherta, alei Strzałkowskiego, zieleńcach przed wejściem do Liceum Plastycznego na Smoczej, obok przedszkola przy ul. Nowolipki 21c, przy przedszkolu na Nowolipie 31a, przy Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy Nowolipie 25b i zielonym podwórku przy Smoczej 24. Łącznie siedem rzeźb.

Kup bilet

Muranów Południowy bardziej artystyczny?

- W projektowaniu powojennego osiedla Muranów Południowy duży nacisk kładziono na małą architekturę (np. ławki, fontanny) oraz rzeźby plenerowe (nawiązujące tematyką do podwórkowych pawilonów, jak przedszkola, żłobki, urzędy). Niestety, większości założeń nie udało się zrealizować. Po latach zniszczono też część już istniejących. Pośrodku osiedla funkcjonuje Liceum Plastyczne, którego potencjał można wykorzystać we wspólnej przestrzeni. Mamy też chętną do współpracy pracownię rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prace młodych twórców szkół artystycznych lub wyłonione w konkursie rzeźby starszych artystów mogłyby stanąć na zieleńcach. Powinny one nawiązywać do tematów proponowanych przez twórcę osiedla - Bohdana Lacherta, jak np. troska o dziecko, wiedza, nauka, więź społeczna, sport, pokój, fauna - wyjaśniają projektodawcy.

Na ich projekt będzie można zagłosować w drugiej połowie czerwca, w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy. Ewentualna realizacja siedmiu rzeźb już w przyszłym roku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# klocek

28.05.2024 13:38

Najpierw lekarz od głowy, potem rzeźby !!!!!

# Kolo

28.05.2024 20:34

Szaleństwa ciąg dalszy. Jest tyle bieżących potrzeb, a tu znów marnotrastwo pieniędzy publicznych na cos, co przypomina skrzyżowanie ducha z kosmita. Rozumiem, że ktoś jest w potrzebie i musi zarobić, ale wypadałoby zachować choć pozory. To coś wygląda ohydnie i szpetnie. Jeśli się to coś pojawi w przestrzeni publicznej to oznacza totalny upadek.

# Dhffhh

30.05.2024 07:55

Nauczcie się najpierw rzeźbić, boi to co chcecie wstawiać to dwulatek z klocka ulepi.

REKLAMA

# Adolf

31.05.2024 05:43

Duch ze wzwodem. Alez koszmar. Nie dziwię się, że tylko za publiczne pieniądze próbuje się przepychac taka kaszanę. Nikt normalny by czegos takiego nie zamówił za własną kasę. Matko, co za głupota. Ale widać to jest zaraźliwe.

# sylek

10.06.2024 14:53

ale to brzydkie
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy