REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Czy nadal warto inwestować w srebro?

Czy nadal warto inwestować w srebro?

Jeśli chcesz uchronić pieniądze przed inflacją, musisz zrezygnować z lokaty terminowej czy konta oszczędnościowego. To sposoby inwestowania, które nie przynoszą większego zysku - oprocentowanie jest zbyt niskie.

Tym, co sprawdza się zdecydowanie lepiej jest inwestycja w metale szlachetne. Do wyboru masz nie tylko złoto, ale również srebro, które nadal cieszy się dużą popularnością inwestorów - świetnie sprawdza się wtedy, kiedy chcesz zdywersyfikować swój portfel. Wiele osób pyta jednak, czy lokowanie pieniędzy w srebro jest nadal opłacalne.

Czym charakteryzuje się srebro?

Srebro to metal szlachetny, który jest ciągliwy i kowalny. Jednocześnie cechy, jakie posiada pozwalają na jego wykorzystywanie do produkcji tego, co naprawdę twarde. Stosunkowo niewielkie tempo wydobycia i mała podaż sprawiają, że świetnie sprawdza się wtedy, kiedy szukamy sposobu ochrony oszczędności przed inflacją. Z uwagi na to, że jego wydobycie jest większe niż złota, kosztuje mniej, co sprawia, że na jego zakup może pozwolić sobie znacznie więcej osób.

Mówiąc o srebrze, warto wspomnieć o tym, jak powszechnie jest ono wykorzystywane przez różne gałęzie przemysłu - znajdziemy je między innymi w nowoczesnych samochodach elektrycznych.

Jak wygląda rynek srebra?

Kiedy porównamy rynek złota z rynkiem srebra, to okaże się, że ten drugi jest zdecydowanie mniejszy. To z kolei może przekładać się na większe wahania ceny - złoto jest pod tym względem bardziej stabilne. Nie oznacza to jednak, że inwestowanie w srebro obarczone jest ogromnym ryzykiem, a tym samym należy z niego zrezygnować. Wszystkie metale szlachetne - w tym również właśnie srebro - to dobry sposób lokowania posiadanych pieniędzy. Pamiętaj, że zmiany kursu tego cennego metalu mają na ogół ten sam kierunek, co zmiany cen złota. Jeśli chcesz być odpowiedzialnym inwestorem, śledź na bieżąco sytuację na krajowych i światowych rynkach, aby w porę podejmować niezbędne decyzje.

Jak inwestować w srebro?

Największą popularnością cieszy się oczywiście srebro fizyczne, czyli to w postaci monet bulionowych oraz sztabek takich jak tutaj: https://flyingatom.gold/13-srebro. Wykonuje się je z czystego kruszcu, co oznacza, że charakteryzują się one próbą 999. Nie mają wartości kolekcjonerskiej, a ich walory estetyczne nie mają większego znaczenia. W praktyce oznacza to, że ich cena uzależniona jest wyłącznie od ilości kruszcu, który się w nich znajduje, a nie od tego, jak się prezentują.

Jeśli zastanawiasz się na co postawić - monety, czy sztabki - pamiętaj, że tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Korzyści, jakie osiągniesz z inwestycji będą bowiem takie same. Nie zapominaj jednak o tym, aby zawsze kupować je w sprawdzonych miejscach - raczej wystrzegaj się prywatnych aukcji bez pośredników renomowanych, autoryzowanych sprzedawców z licencją. Inwestując w srebro, możesz nie tylko uchronić swoje pieniądze przed spadkiem wartości, ale również zarobić. Aby jednak tak się stało, musisz kupić je w odpowiednim momencie, a więc wtedy, kiedy jego kurs chociaż trochę spada.
Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA