REKLAMA

Wawer

wypoczynek »

 

Wawer stolicą disc golfa? Mamy największe pole w Warszawie

  6 grudnia 2018

alt='Wawer stolicą disc golfa? Mamy największe pole w Warszawie'
źródło: fanpage Disc Golf Warszawa

Od kilkunastu dni na terenie położonym między ul. Węglarską, Lucerny a Traktem Lubelskim funkcjonuje klub sportowy Disc Golf Warszawa. Można tam porzucać latającym dyskiem do kosza zupełnie za darmo.

REKLAMA

- Czy wiecie, że w dzielnicy Wawer działa największe w Warszawie i jedno z większych w Polsce pól do gry w disc golfa? Zapraszamy do wspólnej gry przy ul. Węglarskiej/Murarskiej - zagaił na portalu społecznościowym burmistrz Łukasz Jeziorski. I jak się szybko okazało, niewielu mieszkańców wie o tym miejscu, mimo że mieszkają w pobliżu. - 900 metrów ode mnie i nic nie wiem... - przyznaje pani Ewa. - Nic nie wiedziałem, dziękuję, to ciekawa rozrywka - dodaje pan Piotr.

Rekreacja dla wszystkich

Na terenie położonym między ul. Węglarską, Lucerny a Traktem Lubelskim od niespełna dwóch tygodni funkcjonuje klub sportowy Disc Golf Warszawa.

- Mamy w sobie dużo pasji, którą łatwo się od nas zarazić, sporo cierpliwości i jeszcze więcej zacięcia. Staramy się też o powstanie pól do gry w Warszawie, ale przede wszystkim lubimy grać w disc golfa - czytamy na profilu facebookowym Disc Golf Warszawa. Władze dzielnicy zawarły umowę ze stowarzyszeniem, w ramach której pozwoliły pasjonatom tego sportu na działalność w Wawrze, a ci w zamian opiekują się dość sporą działką i propagują wśród mieszkańców zdrowy styl życia.

- W dniu otwarcia odbył się turniej inauguracyjny, podczas którego zaprezentowaliśmy się mieszkańcom. Uczestniczyło w nim blisko 60 osób. Najmłodsza uczestniczka miała sześć lat, najstarszy to 76-latek. Disc golf to gra, która nie ogranicza się tylko do przysposobionych sportowo ludzi - mówi Piotr Górski, prezes Disc Golf Warszawa.

Kup bilet

Bezpłatnie porzucać frisbee

- Władze dzielnicy bardzo wspomogły nas w działaniach. Użyczony teren i sama gra jest dostępna dla każdego, wejście jest w pełni bezpłatne. Na razie trzeba mieć ze sobą własne frisbee (latające dyski - przyp. red.), ale w najbliższych dniach zorganizujemy na miejscu darmową wypożyczalnię. Na miejscu są też zainstalowane koszyczki, do których trafiamy dyskiem - wyjaśnia Piotr Górski. Zdradza, że w dalszych planach jest zamiar stworzenia akademii disc golfa dla mieszkańców Wawra, chętnych do zaangażowania się w tę formę relaksu.

Golf disc jest sportem regułami zbliżonym do tradycyjnego golfa. Tak jak w golfie jest 18 dołków, tak i na polu do disc golfa mamy 18 koszyczków, do których trzeba trafić dyskiem, zaliczając przy tym jak najmniejszą liczbę rzutów.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# baskets

06.12.2018 20:26

żaden dysk golfik nie powiedział by "koszyczki"
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024