REKLAMA

Wawer

kronika policyjna »

 

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

  19 marca 2024

alt='Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana'
źródło: KRP VI

Północnoprascy policjanci przeprowadzili akcję na terenie osiedla Sadul, w wyniku której zlikwidowali nielegalnie działającą linię do produkcji wyrobów tytoniowych i przechwycili prawie 260 tysięcy przygotowanych do sprzedaży papierosów. Zatrzymali 48-letniego obywatela Armenii.

REKLAMA

Przez ostatnie miesiące północnoprascy policjanci z zespołu zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pracowali nad sprawą nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych na terenie osiedla Sadul w Wawrze. Bardzo szczegółowo przeanalizowali wszystkie informacje, które zebrali w środowisku osób związanych z handlem podrobionymi papierosami, a ich działania miały swój finał przy ul. Pomiechowskiej. Tam bowiem, na jednej z posesji, miały być nielegalnie produkowane wyroby tytoniowe.

Nielegalna produkcja papierosów na osiedlu Sadul

Gdy pod wytypowanym adresem zjawił się mężczyzna, którego policjanci podejrzewali o ten przestępczy proceder, ruszyli do działania. Sprawdzili jego dane, a potem samochód, którym przyjechał. Był wypełniony kartonami. Każdy z nich zawierał paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

- Pomieszczenie gospodarcze, w którym miała działać linia produkcyjna, było zamknięte. Mężczyzna twierdził, że nie ma do niego dostępu. Policjanci zdecydowali, że do siłowego otwarcia drzwi niezbędna będzie pomoc strażaków. Wezwali ich na miejsce - informuje komisarz Paulina Onyszko.

- Wewnątrz były przedmioty służące do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, tj. maszyna do produkcji, miernik wilgotności suszu tytoniowego, waga elektroniczna, dwa foliowe worki z suszem, puste opakowania i kartony wypełnione papierosami. Tak skonstruowana linia produkcyjna umożliwiała przygotowanie od 15 do 20 paczek w ciągu minuty - wyjaśnia komisarz Onyszko.

Kup bilet

Zabezpieczono papierosy i linię produkcyjną

Na miejsce wezwano policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny wszystkich przedmiotów. Elementy wchodzące w skład linii produkcyjnej, jak też nielegalnie wytworzone papierosy, zostały zabezpieczone. Funkcjonariusze przechwycili prawie 260 tysięcy nielegalnie wytworzonych papierosów. Wartość uszczuplenia wpływów Skarbu Państwa wyniosła ponad 340 tys. zł. Policjanci doprowadzili obywatela Armenii do komendy, gdzie usłyszał zarzuty z Kodeksu karno-skarbowego. Nie trafił za kratki. Póki co ma policyjny dozór.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Wwa

20.03.2024 14:48

Proszę o taką samą wyrozumiałość skarbówki jeśli spóźnię się z terminową płatnością podatków od nieruchomości.

 swojak

21.03.2024 14:55

Podatkami od nieruchomosci zajmuje się urząd miasta, nie skarbówka, bo to podatek "lokalny", nie "centralny" :-)
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break