REKLAMA

Wawer

samorząd »

 

Wawer będzie miał nowego burmistrza. Kiedyś był trenerem Legii

  24 maja 2024

alt='Wawer będzie miał nowego burmistrza. Kiedyś był trenerem Legii'
źródło: Dzielnica Wawer i Dzielnica Żoliborz

Dotychczasowy burmistrz Norbert Szczepański nie będzie pełnił tej funkcji w kolejnej kadencji. Jak wspomniał nam anonimowo jeden ze znaczących działaczy Platformy Obywatelskiej w Wawrze: - U nas się nie sprawdził, klub radnych PO nie udzielił mu poparcia na kolejną kadencję.

REKLAMA

Dojdzie zatem do zmiany za wawerskim sterem, choć sam Szczepański twierdzi, że nie był zainteresowany kontynuowaniem pracy na stanowisku burmistrza. Dość nieoczekiwanie roszada nadejdzie z... Żoliborza, gdzie dotychczasowy burmistrz Paweł Michalec również niekoniecznie cieszy się poparciem lokalnych radnych Koalicji Obywatelskiej. Nie jest z Żoliborza. Wcześniej był dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji na Targówku a następnie wiceburmistrzem tej dzielnicy.

Kim jest nowy burmistrz Wawra?

Paweł Michalec w latach 90. był trenerem drugiej drużyny Legii Warszawa i asystentem Pawła Janasa w pierwszym zespole, prowadził też wojskową reprezentację Polski na mistrzostwach świata w Maroku. Był także szkoleniowcem warszawskich drużyn Hutnik i RKS Okęcie.

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy samorządowej. Jego kariera polityczna na dobre rozkwitła na Targówku, gdzie od 2014 roku był zastępcą burmistrza. W 2018 roku dość niespodziewanie został burmistrzem Żoliborza. Teraz - również niespodziewanie - ma być włodarzem Wawra.

Zapraszamy na zakupy

Jak go zapamiętają żoliborzanie?

- Ludzie nie interesują się samorządem, więc nawet nie zauważą zmiany. Był z nadania partyjnego, nie do końca rozumiał problemy naszej żoliborskiej społeczności. Ja osobiście uważam, że to była słaba kadencja, pod znakiem budowy jednej szkoły i kilku inwestycji drogowych. Może w Wawrze pójdzie mu lepiej? - zastanawia się jeden z mieszkańców interesujący się żoliborskim samorządem.

REKLAMA

Dotychczasowi wiceburmistrzowie zostają

Choć sesja rady dzielnicy, na której radni ostatecznie "przyklepią" kandydatury nowo powołanego zarządu odbędzie się dopiero 28 maja, to już dziś znany jest jego nowy skład. Jeśli nic się w ostatniej chwili nie zmieni, to nowymi-starymi zastępcami nowego burmistrza będą dotychczasowi wiceburmistrzowie: Leszek Baraniewski i Łukasz Jeziorski.

- To gwarantuje stabilizację rządzenia i kontynuację rozpoczętych lub zaplanowanych w naszej dzielnicy inwestycji - mówi nam jeden z wawerskich samorządowców.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (4)

 swojak

27.05.2024 14:35

I następny spadochroniarz wylądował. Zapewne sprawy mieszkańców Wawra mu dyndają koło pióra. Zmienia się głowa (burmistrz), ale szyja (zastępcy) bez zmian. Wszyscy dobrze wiemy, że to nie głowa rządzi, a szyja, która kręci tą głową.
Czyli dalej będzie syf i marazm.

# ninkajakonick

29.05.2024 07:55

Niestety masz rację swojak:(

# jak to jest

29.05.2024 14:11

A dlaczego radni Wawra zgadzają się na taki desant?

REKLAMA

# Hsjdjfjcj

31.05.2024 06:43

Obiecają kolejne 100 obietnic i będzie dobrze.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024