REKLAMA

Wawer

samorząd »

 

Chciał być prezydentem Polski. Będzie radnym Wawra?

  11 marca 2024

alt='Chciał być prezydentem Polski. Będzie radnym Wawra?'
źródło: Tomasz Nałęcz / Facebook

Były poseł Unii Pracy dr hab. Tomasz Nałęcz znalazł się na liście Koalicji Obywatelskiej do Rady Dzielnicy Wawer. Jak sam pisze, od 30 lat jest mieszkańcem "ukochanego Marysina Wawerskiego".

REKLAMA

Dwadzieścia lat temu dr hab. Tomasz Nałęcz był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Polsce: prowadził obrady Sejmu jako wicemarszałek, a także przewodził komisji śledczej badającej aferę Rywina. Teraz zamierza wrócić do działalności samorządowej. W latach 1990-1994 był radnym Mokotowa, jednak później zajął się krajową polityką.

Kim jest Tomasz Nałęcz?

Tomasz Nałęcz pochodzi z Gołymina koło Ciechanowa, jest historykiem specjalizującym się w dziejach II Rzeczypospolitej. Ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, na tej samej uczelni obronił doktorat i zrobił habilitację. Jest związany także z Akademią Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

W latach 1970-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Dwukrotnie zasiadał w Sejmie jako poseł Unii Pracy: najpierw jako poseł z Warszawy, a następnie z Radomia. W 2004 roku przeszedł do Socjaldemokracji Polskiej, z której został rok później wyrzucony za poparcie w wyborach prezydenckich Włodzimierza Cimoszewicza zamiast Marka Borowskiego. W praktyce zakończyło to jego karierę polityczną. W 2010 roku Tomasz Nałęcz zapowiadał start w wyborach prezydenckich, ale ostatecznie poparł Bronisława Komorowskiego i został jego doradcą.

Dominik Gadomski

 

REKLAMA

Komentarze (3)

 swojak

14.03.2024 14:13

Po co nam były członek PZPR? Komuszek-kłamczuszek, pokaż swoje prawdziwe zdjęcie, a nie obrobione w photoshopie. Zobaczymy podkrążone oczy, zmarchy. Nie pudrujmy trupa, pokazać jak wyglada naprawdę.

# jajaja

19.03.2024 08:26

pomysłów na szcześliwy marysin "pełna głowa" a do tego jaki dynamizm, jak niczego innego potrzeba nam polityków w samorządach!;)

# Mieszkaniec anina

23.03.2024 11:17

Dość z wielkimi partiami w samorządach

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA