REKLAMA

Wawer

inwestycje »

Wodny plac zabaw otwarty. "Wspaniała atrakcja dla mieszkańców"

  28 maja 2024

alt='Wodny plac zabaw otwarty. "Wspaniała atrakcja dla mieszkańców"'
źródło: Facebook/Norbert Szczepański - Burmistrz Dzielnicy Wawer

W Marysinie Wawerskim, w sportowym kompleksie Syrenka otwarto długo wyczekiwany wodny plac zabaw. Na jakie atrakcje możemy tam liczyć?

REKLAMA

Wodny plac zabaw to jedna z szumnie zapowiadanych inwestycji, jakie ustępujący burmistrz Norbert Szczepański obiecywał mieszkańcom podczas swojej kadencji. Według jego zapowiedzi miał powstać do 2023 roku. Wówczas ta inwestycja byłaby swego rodzaju przedwyborczą wizytówką jego rządów. Wawer będzie miał nowego burmistrza. Kiedyś był trenerem Legii Wawer będzie miał nowego burmistrza. Kiedyś był trenerem Legii
Dotychczasowy burmistrz Norbert Szczepański nie będzie pełnił tej funkcji w kolejnej kadencji. Jak wspomniał nam anonimowo jeden ze znaczących działaczy Platformy Obywatelskiej w Wawrze: - U nas się nie sprawdził, klub radnych PO nie udzielił mu poparcia na kolejną kadencję.
Tak się jednak nie stało. Na pocieszenie odchodzący burmistrz mógł się cieszyć z tej inwestycji podczas oficjalnego otwarcia.

2,4 mln zł na wodne atrakcje w Wawrze

Wodny plac zabaw to obiekt, który powstał na terenie wielofunkcyjnego kompleksu Syrenka II w Marysinie Wawerskim. Ma powierzchnię ponad 70 m2 i zamontowano tam siedem urządzeń, m.in. imitację gejzera wodnego, wulkanu, pionowego kołowrotka, jest też imitacja wodospadu.

- W tym miejscu nie będzie marnotrawienia dostarczonej wody, bowiem jest ona w obiegu zamkniętym. Pod urządzeniami znajduje się zbiornik oraz specjalne oczyszczające ją filtry. Uzupełniana będzie tylko woda, która odparuje lub zostanie "zabrana" przez wiatr - wyjaśnia rzecznik dzielnicy Marcin Jakubik. Budowa obiektu kosztowała wawerski samorząd blisko 2,4 mln zł.

Zapraszamy na zakupy

Otwarcie placu na pożegnanie burmistrza

- Pierwotnie planowaliśmy udostępnić obiekt w czerwcu, ale uzyskaliśmy już kompletną dokumentację pozwalającą na korzystanie z tego miejsca i z uwagi na wspaniałą pogodę nie chcieliśmy czekać z otwarciem - dodaje Jakubik. Obiekt przy ul. Starego Doktora 1 został otwarty w ostatni weekend.

- Zainteresowanie wodną zabawą było ogromne! A trzeba przyznać, że pogoda (z małymi przerwami) temu sprzyjała. W Wawrze powstała wspaniała wodna atrakcja dla naszych najmłodszych mieszkańców. Niech służy wszystkim jak najlepiej - napisał w mediach społecznościowych ustępujący burmistrz Norbert Szczepański.

MB

.

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy