REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

W Wawrze powstanie integracyjny plac zabaw

  23 kwietnia 2024

alt='W Wawrze powstanie integracyjny plac zabaw'
źródło: Dzielnica Wawer

W Wawrze przy Zespole Szkół Specjalnych nr 102 przy ul. Derkaczy powstanie plac zabaw dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Projekt jest już gotowy i czeka na realizację.

REKLAMA

Inwestycja przy Zespole Szkół Specjalnych nr 102 przy ul. Derkaczy powstanie dzięki 360 tysiącom złotych, które przyznali miejscy radni i będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców, nie tylko uczniów szkoły.

- Każde dziecko ma prawo do zabawy np. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
na placu, ale nie każde jest w stanie z niego skorzystać. Zmienimy to już niebawem i powstaną specjalne integracyjne urządzenia dla osób niepełnosprawnych. Miejsce przy Zespole Szkół Specjalnych to bardzo dobra lokalizacja, bo skorzystają z tej infrastruktury uczniowie, ale co dla nas bardzo ważne, także wszyscy, którzy zechcą. Od początku roku teren szkoły jest otwarty, a od kwietnia aż do godz. 21 - przypomina burmistrz Norbert Szczepański.

"Zabawa na świeżym powietrzu jest elementem rehabilitacji"

Plac zabaw, o który zabiega Zespół Szkół Specjalnych nr 102 będzie usytuowany na terenie szkoły. Ma być miejscem rekreacji i wypoczynku dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, ale również dzieci zdrowych.

- Dla dzieci z wielorakimi niepełnosprawnościami zabawa na świeżym powietrzu jest nie tylko formą rekreacji, ale również ważnym elementem rehabilitacji oraz formą kształtowania zachowań prospołecznych - w tym integracji rówieśniczej. Obecnie bardzo brakuje wyspecjalizowanych placów zabaw. Stworzenie takiej przestrzeni publicznej to nie tylko zamontowanie urządzeń pozwalających na zabawę, ale przede wszystkim zapewnienie rekreacji a nawet rehabilitacji w obszarze ogólnodostępnym, uwzględniającej specjalistyczne potrzeby dzieci i młodzieży - mówi Iwona Sykuła-Jastrzębska, dyrektorka Zespołu Szkół nr 102.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Co znajdzie się na integracyjnym placu zabaw?

Wawerski ratusz niebawem ogłosi przetarg i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa placu zabaw zostanie zrealizowana w najbliższe wakacje. Dodatkowo jest plan, by w weekendy na placu zabaw pracował animator, który będzie prowadził specjalne zajęcia dla niepełnosprawnych. Jak się dowiadujemy, integracyjny plac zabaw będzie wyposażony w: karuzelę, piaskownicę, huśtawkę wagową, domek z wciągarką do piasku, liczydłem i mostkiem linowym, stópki sprawnościowe, trampolinę integracyjną, huśtawkę typu bocianie gniazdo, głuchy telefon, panele muzyczne z gitarą, pianinem i bębenkami oraz domek skrzata. Wszystkie te urządzenia będą - rzecz jasna - w 100% przystosowane dla potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.

JR

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy