REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Czym się kierować przy doborze mobilnego żurawia?

Czym się kierować przy doborze mobilnego żurawia?

Najbardziej wydajnymi urządzeniami dźwigowymi są żurawie wieżowe. Dodając do tego możliwość poruszania się, uzyskujemy najbardziej wszechstronny dźwig. Mobilne żurawie wieżowe łączą zalety podwozia mobilnego dźwigu teleskopowego z żurawiem budowlanym. Kiedy takie rozwiązanie jest najbardziej przydatne? Jakie zalety ma mobilny żuraw wieżowy? Przyjrzymy się bliżej tym urządzeniom i wyjaśnimy, czemu są tak przydatne.

Mobilne żurawie wieżowe - wykorzystaj możliwości przemieszczania się

Mobilność to chyba najbardziej oczywista cech tego rodzaju dźwigu. Żurawie wieżowe są mocowane do podłoża po zamontowaniu, natomiast mobilne żurawie wieżowe można przemieszczać nawet po ustawieniu ich. Zdecydowana większość placów budowy korzysta z tej większej zwrotności. W przypadku projektów obejmujących wiele lokalizacji ten sam dźwig może być używany w obu lokalizacjach. Dodatkowo wszelkiego rodzaju ciężkie materiały mogą być często transportowane na tych jednostkach, aby zaoszczędzić czas i zasoby. Jeżeli poszukujemy sprzętu ze zdolnością łatwego przemieszczania się między różnymi punktami, wybór mobilnego żurawia jest oczywistością. Zaoszczędzi to czas i pieniądze. Wynajem żurawi wieżowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i innych większych miastach nie stanowi żadnego problemu.

Wszechstronność i precyzja mobilnych żurawi wieżowych

To bardzo zbliżona funkcja do tej omawianej w poprzednim punkcie. Wszechstronność żurawia mobilnego pozwala na użycie go nie tylko do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Dźwigi, które nie są ograniczone do stałego punktu lub toru na ziemi, mogą wykonywać bardziej precyzyjne udźwigi. Jeśli projekt tego wymaga, żurawie samojezdne można czasami wprowadzać do wnętrz większych budynków, aby zapewnić precyzyjne i lepiej kontrolowane podnoszenie. Montaż żurawia wieżowego wewnątrz konstrukcji byłby prawie niemożliwy, a dla mobilnych nie stanowi to żadnego problemu. Mają również inną zaletę. Mniejsze jednostki mogą być również wykorzystane do łatwego przenoszenia małych elementów jak meble. Jeżeli zainteresował Cię temat żurawi mobilnych i chciałbyś wykorzystać je do swojej inwestycji, to warto zainteresować się ofertą firmy Tomczyk. To sprawdzona wypożyczalnia dźwigów w Warszawie, która oferuje wysokiej klasy i niezawodne urządzenia mobilne.

Konfiguracja mobilnego żurawia

Czas konfiguracji żurawia samojezdnego jest znacznie krótszy niż w przypadku jednostki przymocowanej na stałe. W rzeczywistości wiele mobilnych żurawi wieżowych praktycznie nie wymaga żadnej konfiguracji. Są tak zaprojektowane, że są gotowe do pracy praktycznie od razu po przybyciu na miejsce. Duże żurawie wieżowe wymagają znacznego nakładu pracy, zanim zostaną dobrze wykorzystane. Zanim żuraw będzie gotowy do pracy, na jego przygotowanie czas straci wiele osób. Może to również trwać kilka dni. Mobilne żurawie wieżowe to oszczędność cennych zasobów, które można wykorzystać w inny sposób. Mobilne dźwigi zmniejszają koszty pracy i oszczędzają czas.

Mobilny żuraw wieżowy - kompaktowy rozmiar

Rozmiar żurawia mobilnego sprawia, że jest on o wiele bardziej odpowiedni dla znacznie szerszego zakresu placów budowy. W niektórych gęsto zaludnionych miastach i w innych specyficznych miejscach ustawienie większych dźwigów może być prawie niemożliwe. Jeśli cały projekt opiera się na wykorzystaniu dźwigu, to rozwiązanie tej kwestii jest kluczowe dla inwestycji. Żurawie mobilne wieżowe zajmują zdecydowanie mniej przestrzeni i łatwiej nimi operować. To sprawia, że ich wybór może być jedną z najlepszych decyzji.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA