REKLAMA

Artykuł sponsorowany

4 powody, dla których warto kupić mieszkanie na Bemowie w Warszawie

4 powody, dla których warto kupić mieszkanie na Bemowie w Warszawie

Bemowo to stosunkowo młoda warszawska dzielnica, która cały czas się rozwija. Dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie w tej okolicy miasta?

Bemowo Warszawa - co warto wiedzieć o dzielnicy?

Bemowo to podzielona na dziesięć obszarów dzielnica Warszawy zlokalizowana w jej lewobrzeżnej, zachodniej części. Dobrze skomunikowana, pełna zieleni i nowych zabudowań przyciąga  coraz więcej osób poszukujących nieruchomości na sprzedaż. Co dokładnie sprawia, że warto kupić mieszkanie w Warszawie Bemowo?

 

Powód nr 1: dobry dojazd do innych części miasta

Jednym z największych atutów dzielnicy Bemowo jest fakt, że jest ona bardzo dobrze skomunikowana. Do tej części miasta dojeżdża linia M2 warszawskiego metra, którą można dojechać m.in. do Stadionu Narodowego czy Centrum Nauki Kopernik. Dojazd metrem do samego centrum zajmuje ok. 20 minut. Poza  metrem na Bemowo kursują również:

 • tramwaje linii 11, 23, 24, 26 i 35;
 • autobusy miejskie linii 171, 184, 220 i 523.

Na osoby, które preferują jazdę rowerem, czeka wiele ścieżek rowerowych umożliwiających dojazd do różnych części Warszawy. Fani dłuższych wypraw jednośladem mogą przejechać się m.in. ścieżkami:

 • Lasek Kocjana (ok. 30,7 km);
 • Puszczańska runda (ok. 78,5 km);
 • Kampinoska klasyka (ok. 44,5 km).

 

Powód nr 2: liczne obiekty kulturalno-rozrywkowe

Mieszkanie na Bemowie to dobry wybór dla osób, którym zależy na łatwym dostępie do obiektów kulturalno-rozrywkowych. Na obszarze dzielnicy znajduje się m.in.:

 • Bemowskie Centrum Kultury;
 • Amfiteatr Bemowo;
 • Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy;
 • Teatr IMKA.

Na miłośników kina czeka również kino Cinema City, z kolei mieszkańcy, którzy chcą angażować się w życie dzielnicy i integrować się z "sąsiadami", mogą uczęszczać do Miejsca Aktywności Lokalnej "Dwa Jelonki". Z myślą o dorosłych i dzieciach pasjonujących się sportem na terenie Bemowa powstały również Hala Sportowa "Reduta", Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej orazrodzinny park trampolin i sala zabaw Fun Zone.

 

Ciekawostka!

Na terenie Bemowa znajduje się lotnisko Warszawa-Babice, na którym regularnie odbywają się wydarzenia rozrywkowe.

 

Powód nr 3: zielona okolica

Mieszkańcy dzielnicy Bemowo mają wiele możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu - na przykład w Parku Leśnym "Bemowo" czy Parku Górczewska. Okolica ta obejmuje około 44 hektary terenów zielonych, w tym także warte zobaczenia Forty Bema lub Forty Babice. Dzięki temu dzielnica okazuje się być idealna dla wszystkich, którym zależy na aktywnym wypoczynku poza domem.

 

Powód nr 4: duży wybór placówek edukacyjnych

Mieszkania na Bemowie wybierane są często przez rodziny z dziećmi w różnym wieku. Jest to spowodowane dużą liczbą szkół, przedszkoli i żłobków, m.in.:

 • Punkt Przedszkolny "Ptasie Radio";
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej;
 • LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej;
 • Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne.

Na Bemowie znajduje się także Wojskowa Akademia Techniczna oraz Policealne Studium Jazzu. Do dyspozycji mieszkańców są ponadto liczne ośrodki zdrowia, np. Centrum Medyczne Bemowo czy CM Medycyna Rodzinna.

 

Mieszkania na sprzedaż - Warszawa Bemowo

Poszukując mieszkania na Bemowie, warto zapoznać się   z ofertą firmy Develia. Czołowy polski deweloper pracuje obecnie nad inwestycją Bemowo Vita w południowo-zachodniej części dzielnicy - Chrzanowie. To 225 mieszkań o metrażu od 25 do nawet 147 m², z ogródkami, loggiami i parkingiem podziemnym - również dla aut elektrycznych. Nie zabraknie tam również stref zabaw dla najmłodszych mieszkańców, czy rekreacyjnych terenów sprzyjających wypoczynkowi. Niezależnie od tego, czy szukasz nieruchomości dla siebie i rodziny, czy chcesz wynajmować lokal, nowe deweloperskie mieszkania na Bemowie okażą się dobrym wyborem.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA