REKLAMA
Dwie świetlice socjoterapeutyczne w Marysinie Wawerskim nie spełniają nowych, rygorystycznych przepisów. Dzielnica szuka rozwiązań, by nie dopuścić do likwidacji placówek.
W piosence doby odbudowy Warszawy o czerwonym autobusie znalazły się prorocze słowa, które jak ulał pasują do sytuacji, w jakiej znaleźli się mieszkańcy okolic zajezdni na Ostrobramskiej.
Pomimo kar, jakie grożą za nieodśnieżenie chodnika przyległego do posesji, ich właściciele nagminnie lekceważą ten obowiązek. Część chodników w dzielnicy jest pokryta warstwą lodu, mieszkańcy narażają się na złamania, a straż miejska nie wystawia mandatów.
- Jeżdżąc ulicami Wawra trzeba niekiedy wykazać się wielką cierpliwością, a na pewno nie kierować się mapami nawigacji. Taka przejażdżka może bowiem zakończyć się w... krzakach - mówi nasz czytelnik.
Opady śniegu i coraz większy mróz są wielkim zagrożeniem dla wszystkich, którzy nie mają dachu nad głową. Choć według oficjalnych statystyk bezdomnych w dzielnicy jest tylko troje, z pomocy wawerskiego Ośrodka Pomocy Społecznej korzysta o wiele więcej potrzebujących.
23 grudnia, w samo południe, na ul. Bronisława Czecha pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna. Irytacja kierowców telefonujących do redakcji sięgnęła zenitu. To kolejne utrudnienie, które jeszcze bardziej spowolniło ruch na i tak wiecznie zakorkowanej krajowej dwójce.
Tak już bywa, że koniec roku to czas podsumowań. Idąc z prądem tychże, podsumowujemy rok na łamach "Informatora Wawra". Wybiórczo chętnych do ogarnięcia całości zapraszamy na naszą stronę internetową.
Mieszkańcy Wawra mają pomysł, jak udrożnić zakorkowaną Płowiecką - wystarczy przenieść przystanek autobusowy.
Co roku, późną jesienią, odbywa się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. św. Pawła z Tarsu. W tym roku odbyło się ono w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie.
W tym roku po raz pierwszy w dzielnicy prowadzona jest akcja "Szlachetna paczka". Organizatorem tych ogólnopolskich działań jest Stowarzyszenie Wiosna.
Wawerski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, pomimo starań, nie nadąża za wciąż rosnącymi potrzebami mieszkańców dzielnicy. A ci skarżą się na warunki, w których mieszkają, jednak rzeczywistość jest nieubłagana - niemal połowa ludzi zalega z płatnościami za czynsz.
Zarząd dzielnicy podniósł opłaty na jednodniowym targowisku przy Żegańskiej. Radni obawiają się, że to początek końca bazaru, który dopiero co zaczął się rozwijać.
Prawdziwie niemiła niespodzianka spotkała handlarzy zniczami i wiązankami w Aleksandrowie. Inżynier ruchu nie zezwolił na jakąkolwiek sprzedaż przy cmentarzu na ul. Złotej Jesieni.
Dzielnica, w której mieszka prezydent Warszawy, mocno poparła jej ugrupowanie: ponad 47% ważnych głosów na Platformę przy niemal 33% dla Prawa i Sprawiedliwości.
Już wkrótce na ulicach Wawra zaczną pracować więźniowie. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy urzędem dzielnicy a Okręgową Izbą Więzienną.
Od czerwca ubiegłego roku parafia Najświętszej Maryi Panny w osiedlu Zerzeń stara się o uzyskanie zgody na modernizację parafialnego parkingu. Niestety, póki co, bezskutecznie.
Właściciel posesji u zbiegu ulic Pomologicznej i Bajkowej musiał oddać część swojej działki pod drogę publiczną. Niestety od 12 lat nie otrzymał za nią pieniędzy. Kiedy postanowił ogrodzić swój teren, dzielnica rozebrała mu płot. Dlaczego? Ogrodzenie stanęło dokładnie na ul. Bajkowej.
Trzy miesiące temu rozpętaliśmy małą burzę, informując o niechęci dzielnicowego ratusza do założenia jednodniowych targowisk w Wawrze. Mieszkańcy byli odmiennego zdania i jednoznacznie opowiedzieli się za powstawaniem takich miejsc.
Śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu Zwoleńskiej i Mrówczej zdopingował urzędników do zdecydowanych działań. Na feralnym skrzyżowaniu ma być bezpieczniej jeszcze zanim powstanie tam tunel pod torami kolejowymi.
- Proszę o pomoc w sprawie placu zabaw na Gajowej - zadzwoniła do nas pani Maria. - Jest zaniedbany, częściej bywają na nim pijaczkowie niż dzieci, a potłuczone butelki, pety i śmieci to widok niestety powszedni.
LINKI SPONSOROWANE