REKLAMA

Wawer

różne »

 

Bez handlu zniczami w Aleksandrowie

  30 października 2011

alt='Bez handlu zniczami w Aleksandrowie'

Prawdziwie niemiła niespodzianka spotkała handlarzy zniczami i wiązankami w Aleksandrowie. Inżynier ruchu nie zezwolił na jakąkolwiek sprzedaż przy cmentarzu na ul. Złotej Jesieni.

REKLAMA

Jak co roku urząd dzielnicy przekazał Zarządowi Dróg Miejskich wykaz miejsc przy cmentarzach, gdzie będzie odbywał się handel obwoźny. ZDM przedstawił propozycje inżynierowi ruchu. Ten jednak nie wyraził zgody na prowadzenie sprzedaży przy cmentarzu na ul. Złotej Jesieni. Do tej pory, przez niemal 20 lat, nikt nie miał nic przeciwko temu.

Radni nie kryli oburzenia. - Pomimo zakazu ludzie i tak będą tam handlować, bo robią to od lat. A co z tymi, którzy nie zwrócą uwagi na zakaz? Czy straż miejska powinna ich karać? - zastanawiali się wawerscy samorządowcy.

- Nie możemy działać wbrew prawu. Tam nie ma nawet chodnika, więc na pewno chodzi o bezpieczeństwo - tłumaczył wiceburmistrz Adam Godusławski.

- Niestety, nie było innego wyjścia. Przy cmentarzu nie ma miejsca, gdzie mógłby bezpiecznie odbywać się handel, dlatego nie wydaliśmy na to zgody - tłumaczy rzecznik urzędu miasta Bartosz Milczarczyk.

Radni uznali, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu jest handel na działce należącej do kościoła przy ul. ks. Szułczyka.

Bez zmian pozostają natomiast miejsca przy innych cmenatrzach na ulicach: Korkowej, Cylichowskiej, Izbickiej, Korkowej (róg Łysakowskiej) i Żegańskiej 1 (parking urzędu dzielnicy).

Anna Sadowska

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# f_a

31.10.2011 09:14

Jedno tylko pytanie - czy inż. ruchu zrobi wszystko, aby można było przejechać autobusem i samochodem? - od lat w tych dniach jesteśmy odcięci od cywilizacji - zostaje nam serwisowa droga, którą ubrano w progi zwalniajace.
Radni są oburzeni, a co gmina/dzielnica zrobiła przez ostatnie kilkanascie lat w tym miejscu? Nic! A co zrobił własciciel tego terenu i działki leżącej po drugiej stronie ? Dwie bramy wjazdowe, żadnego parkingu. Można się oburzać, tylko najpierw wybudować ulice, chodniki i parkingi.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA