REKLAMA
- Z opinii straży pożarnej wynika, że nasz budynek stanowi zagrożenie dla życia mieszkańców - mówi Grzegorz Leoniak ze wspólnoty mieszkaniowej Krasiczyńska 10. - Tymczasem, gdy przejmowaliśmy ten dom w 2005 roku, nikt nas o jego rzeczywistym stanie nie poinformował!
... a i ja pytam samą siebie, czy będzie lepiej? A może "lepiej już było"? I jak to będzie z tymi wyborami? Komu wierzyć? Kto doradzi a nie oszuka?
Na stronach internetowych urzędu dzielnicy Targówek (www.targowek.waw.pl) można wziąć udział w konkursie pod hasłem: Targówek - nasza dzielnica. Odbywa się on pod patronatem burmistrza Romualda Gronkiewicza.
Na stronach internetowych Rejonowego Komisariatu Policji (www.pragapn.policja.waw.pl) mieszkańcy Targówka, Pragi Północ i Białołęki mogą ocenić skuteczność pracy swoich dzielnicowych.
Jakiś czas temu pisaliśmy o pawilonie przy ul. Poborzańskiej 6, który dość długo stoi pusty i niszczeje. Okoliczni mieszkańcy zastanawiali się, co z budynkiem się stanie.
W czerwcu br. pisaliśmy w "Echu" o lokatorach budynku przy ul. Łojewskiej 10 na Bródnie, których od roku terroryzuje starsza pani gromadząca w mieszkaniu i na balkonie śmieci. Na co dzień towarzyszą lokatorom smród i robactwo.
Na rogu Borzymowskiej i Korzona, tuż obok pętli autobusowej, jest płot. Jedyny w swoim rodzaju na całym Targówku.
Zbliża się koniec wakacji, a zatem jak co roku większość z nas (a w szczególności dzieci) przeżywa powrót do zwykłej codzienności.
- Proszę, pomóżcie! Nie da się mieszkać w sąsiedztwie osoby, która od roku gromadzi w mieszkaniu śmiecie - zaalarmowała nas lokatorka budynku przy ul. Łojewskiej 10 na Bródnie. - Na co dzień towarzyszą nam straszny smród i robactwo.
Dwoje nastolatków zostało złapanych na demolowaniu przystanku autobusowego przy ul. Bartniczej. Obojgu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Czy można żyć normalnie, jeśli blok należy do wspólnoty mieszkaniowej, a obszar wokół niego jest własnością miasta i to ono - poprzez burmistrza dzielnicy - powinno dbać o teren, a tego nie robi? To bardzo trudne. Przekonali się o tym m.in. mieszkańcy wspólnoty z ul. Gajkowicza 17 na Targówku.
Mamy wakacje, które w przypadku naszych władz samorządowych oddziaływują chyba na brak zdecydowanej woli do rozwiązania najtrudniejszych spraw. W poniedziałek 26 czerwca w dzielnicowym ratuszu przy ul. Kondratowicza odbyło się ważne posiedzenie komisji inwestycji i rozwoju.
Policjanci z Targówka zatrzymali kolejnego sprawcę tzw. "szybkiej" torebki. Łupem złodzieja padła tym razem reklamówka, którą kobieta kierująca oplem trzymała na przednim siedzeniu.
- Nasz budynek jest zaniedbany, teren wokół niego także - uważa część lokatorów bloku przy ul. Toruńskiej 78. - O założenie krat w piwnicach, by nie mogli tam wchodzić narkomani, walczyliśmy rok.
Policjanci z Targówka zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o handel kradzionymi częściami samochodów. Zatrzymany prowadził szrot z częściami francuskich aut przy ul. Ziemiańskiej.
Prawie 500 litrów czystego spirytusu znaleźli policjanci w mieszkaniu na Pradze i domku na Targówku.
O specjalnej strefie ekonomicznej na Targówku Przemysłowym utworzonej specjalnie dla fabryki Procter&Gamble głośno było dwa miesiące temu.
Dlaczego nie można zapłacić kartą za zajęcia w Domu Kultury "Zacisze"? - napisała do "Echa" mieszkanka ulicy Codziennej. - Czy to takie dziwne, że w XXI wieku oczekujemy rzeczy zwyczajnych?
Po latach bezruchu zaczęto lać fundamenty pod budynek komunalny na Targówku. Ale radość 700 rodzin czekających na mieszkanie zmącona została informacją o stumetrowych lokalach szykowanych w budowanym bloku dla nie wiadomo kogo.
Minęło kilka miesięcy, a nasz czytelnik nadal czuje ból w okolicach lędźwiowych kręgosłupa, po tym, jak z impetem wpadł na niego nastolatek zjeżdżający rurą na basenie przy Łabiszyńskiej. Chłopak nie zachował bezpiecznej odległości. Rura nie jest w żaden sposób nadzorowana ani pilnowana. Ratownikom jest za zimno na wieży.
LINKI SPONSOROWANE