Praca za granicą - czym kierować się przy szukaniu agencji?
Praca za granicą to cały pakiet korzyści. To nie tylko możliwość zarobienia nieporównywalnie większych pieniędzy niż te w kraju. Jak znaleźć idealną agencję pracy?
Praca za granicą - zalety
Jeśli stanowisko, które zajmujesz w kraju lub zarobki, jakie tu osiągasz, nie są satysfakcjonujące, warto rozważyć wyjazd do innego kraju. Praca za granicą to jednak spora zmiana w życiu i nie każdy ma odwagę, żeby się na nią zdecydować. Mimo wszystko jednak praca za granicą to szereg korzyści. Jakich?
1. Lepsze zarobki
Praca za granicą to szansa na podniesienie wysokości swoich zarobków. Warto jednak dokładnie przeczytać treść umowy, żeby z zarobionych pieniędzy nie były potrącane dodatkowe koszty, które sprawią, że finalne wynagrodzenie nie będzie satysfakcjonujące.
2. Szansa na naukę nowego języka
Jeśli wyjedziesz do pracy za granicą, podszlifujesz swoje umiejętności językowe. Są nawet tacy, którzy "rzucają się na głęboką wodę" i wyjeżdżają do kraju, którego języka zupełnie nie znają. To jednak ryzykowne posunięcie. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej poznać chociaż podstawy takiego języka, by móc samodzielnie reagować w sytuacjach kryzysowych lub np. w obszarze dogadywania szczegółów pracy i zakresu obowiązków.
3. Rozwój zawodowy i osobisty
Taki wyjazd do pracy to z pewnością szansa zdobycia nowych umiejętności zawodowych i interpersonalnych. Będąc zmuszonym do samodzielnego rozwiązywania problemów, stajemy się bardziej otwarci, poprawiamy zdolności komunikacyjne i jesteśmy bardziej pewni siebie.
4. Zbieranie przydatnego doświadczenia
Doświadczenie zawodowe, które zdobędziemy w czasie pracy za granicą, jest nie do przecenienia. Nawet jeśli w jakimś momencie postanowimy wrócić do Polski i tu znaleźć pracę, taki wpis w CV może niekiedy ułatwić nam zdobycie pracy.
5. Poznanie nowych ludzi
Niezaprzeczalnie jest to także szansa na poznanie nowych ludzi. Co więcej, nie zawsze muszą to być jedynie mieszkańcy kraju, do którego się udajemy. Równie dobrze możemy spotkać kogoś z innego zakątka, innej kultury.
6. Szansa poznania innego zakątka świata
W związku z powyższym, za granicą mamy szansę poszerzania własnych horyzontów. Po pracy, w czasie wolnym, mamy możliwość podróżowania, zwiedzania i poznawania kultury, która panuje w kraju, do jakiego przyjechaliśmy.
Gdzie Polacy najczęściej wyjeżdżają za granicę?
Według danych dostępnych w Internecie, Polacy najchętniej w celach zarobkowych wyjeżdżają do:
- Niemiec
- Wielkiej Brytanii
- Irlandii
- Holandii.
Innymi, choć mniej popularnymi kierunkami Polaków są: Czechy, Hiszpania, Luksemburg, Belgia, Włochy, Kanada czy USA.
Niezależnie od tego, jaki kierunek wybierzesz, zadbaj o to, by agencja, która posiada bogatą ofertę pracy i finalnie Cię zatrudni, była godna zaufania.
Agencja pracy oferująca pracę w Holandii
Wielu może się zastanawiać, jak znaleźć agencję pracy, która nie oszuka i będzie miała oferty pracy dostosowane do naszych możliwości i oczekiwań.
Po pierwsze sprawdź opinie o wybranej agencji pracy - zarówno w internecie, jak i w "realu". Warto przejść się do siedziby takiej agencji, by mieć pewność, że firma faktycznie istnieje.
Oprócz tego, zwróć uwagę na warunki i formę zatrudnienia. Dobra agencja to taka, która zatrudni Cię na pełny etat, a w przypadku problemów, da gwarancję znalezienia innej pracy. Wczytaj się w warunki umowy i sprawdź, czy nikt nie chce Cię oszukać ani wykorzystać. Dowiedz się, kto pokrywa koszty dojazdu i powrotu z kraju zatrudnienia, koszty wyżywienia, noclegu itp.
Dobra agencja pracy to na pewno taka, która nie tylko dobrze płaci, ale przede wszystkim taka, która zatrudnia z pełnym poszanowaniem praw człowieka.