REKLAMA
Dziki żyjące na Białołęce niszczą mienie mieszkańców Winnicy, którzy mogą się tylko przyglądać, jak zwierzęta harcują po ich posesjach. Dlaczego? Działki w tych okolicach są zarezerwowane pod budowę ulicy Światowida i dlatego nie można tu stawiać murowanych ogrodzeń...
- Od dłuższego czasu na działce przy pętli autobusowej na ul. Skarbka z Gór rośnie góra piachu z gruzem. Nie dość że nie ma tam żadnej tablicy informacyjnej, to dookoła robi się śmietnisko - zaalarmowali "Echo" mieszkańcy pobliskich bloków.
Białołęcki Uniwersytet Dzieci, uruchomiony przez Fundację Ave, został nominowany do Nagrody S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w roku 2010, przyznawaną przez prezydenta Warszawy.
Podczas modernizacji linii kolejowej Warszawa-Gdańsk przy przejeździe kolejowym w Choszczówce pobudowano przejście pod torami dla zwierząt. Szkopuł w tym, że aby do niego dojść zwierzęta muszą pokonać prawie metrowej głębokości rów melioracyjny.
W ramach cyklu prezentującego działające na Białołęce organizacje pozarządowe, dziś przedstawiamy Pracownię Twórczych Inspiracji "ArteMA", skupiającą swą działalność na ożywianiu wschodnich rejonów dzialnicy.
Galeria B.S. przy ul. Łazanowickiej 18 w Choszczówce raz w miesiącu zaprasza na spotkania z cyklu "Czytamy naszym dzieciom".
Najmłodsza dzielnica Warszawy najprawdopodobniej straci kilkadziesiąt miejsc w żłobkach. Dzieci chodzące do tej pory do dwóch placówek niepublicznych niemal na pewno nie otrzymają dofinansowania.
John Fitzgerald Kennedy powiedział: "musimy używać czasu jako narzędzia, nie jako leżanki". Wydaje się niestety, że nie wszyscy politycy to zrozumieli. Być może nawet niektórzy myśleli, że jest zupełnie inaczej...
W szkolnym sklepiku w jednej z podstawówek na Białołęce dzieci zamiast reszty dostają żelki lub gumę do żucia, bo w kasie nie ma drobnych. Rodzice alarmują, że nikt nie kontroluje szkolnych sprzedawców. Dyrekcje szkół uważają, że nic złego się nie dzieje.
Miało być oddane do użytku jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Tymczasem mamy koniec marca a linarium w parku Henrykowskim na rogu Modlińskiej i Klasyków nadal nie zostało otwarte.
Na działce przy ul. Hermana na pewno nie powstanie już lokalne centrum dla wschodniej Białołęki. Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała ten teren prywatnemu inwestorowi za 20 mln zł. Najprawdopodobniej powstanie tu prywatny szpital lub przychodnia.
Na zaproszenie Fundacji Ave 10 kwietnia Białołękę odwiedzi Antonina Krzysztoń. Koncert artystki (wstęp wolny!) zainauguruje cykl wydarzeń pod nazwą "Nowy Dom Kultury".
- Ile jeszcze mamy czekać, aż urzędnicy zrobią porządek z suchymi konarami, które złowieszczo wiszą nad naszymi głowami? Uszkodzeniu uległo już auto. Następnym razem ofiarą może być człowiek! - alarmują przerażeni mieszkańcy osiedla przy ul. Odkrytej 67.
Na wąskim pasku wzdłuż bloków przy ul. Odkrytej i Światowida może powstać osiedle czterech budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi i z usługami na parterze.
Nocne wyścigi przy halach kupieckich na Marywilskiej nie dają spać okolicznym mieszkańcom. Organizatorzy imprez obiecują, że treningi będą kończyły się przed godziną 22.
Mieszkaniec ulicy Białołęckiej zagradza część chodnika przy swojej posesji, bo prawnie teren należy do niego. - Nie ma prawa tego robić - mówią urzędnicy, ale nie robią nic, żeby ukrócić samowolę właściciela przyległej posesji.
Już za kilka dni legendarna fabryka na Żeraniu kończy produkcję Chevroletów Aveo. Spółka jednak się nie poddaje. Cały czas szuka firmy motoryzacyjnej, która zechciałaby produkować w Warszawie swoje samochody.
Akademia Kajakowa Niepełnosprawnych, Juwenalia III Wieku, Białołęcki Uniwersytet Dzieci, Dobra Strona Rocka, Super czad z dziadkiem w kajaku, Wisłą przez Miasto Nieujarzmione, Białołęka Drewniana... - to tylko niektóre z wielu projektów realizowanych przez Fundację Ave - jedną z najprężniejszych organizacji pozarządowych działających na terenie Białołęki.
Na 47-hektarowej działce na Augustowie, którą w 2008 roku rządowo-kościelna komisja majątkowa przekazała siostrom elżbietankom, wkrótce mogą wyrosnąć kolejne osiedla mieszkaniowe. - Bez odpowiedniej infrastruktury...! - alarmują urzędnicy.
W ostatnim czasie zrobiło się głośno o możliwości przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności. Kwestia ta dotyczy zwłaszcza członków wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, takich jak RSM "Praga".
LINKI SPONSOROWANE