REKLAMA

Mokotów

inwestycje »

 

Ogłoszono przetarg na budowę mostu w Porcie Czerniakowskim. "Nie ma pilniejszych potrzeb?"

  14 listopada 2023

alt='Ogłoszono przetarg na budowę mostu w Porcie Czerniakowskim. "Nie ma pilniejszych potrzeb?"'
źródło: Facebook/Zarząd Zieleni Warszawy

Warszawski Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na budowę mostu w Porcie Czerniakowskim. Inwestycja - za zapewne kilkanaście milionów złotych - już teraz wzbudza sporo wątpliwości. Mieszkańcy pytają: czy nie ma pilniejszych wydatków?

REKLAMA

Port Czerniakowski cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Mokotowa, ale i turystów. Oprócz walorów przyrodniczych, są jeszcze rekreacyjne. Można tam uprawiać sporty wodne, spacerować wśród zieleni czy odwiedzić Przystań Warszawa. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?

Priorytet ratusza: poruszanie się po porcie

- Dlatego, by ułatwić poruszanie się po porcie, w miejscu dawnego, drewnianego mostku - od nabrzeża od strony ul. Czerniakowskiej do ul. Zaruskiego - powstanie nowoczesna, atrakcyjna przeprawa - obwieścił na Facebooku Zarząd Zieleni. Jak wyjaśniają urzędnicy, most będzie dostępny dla wszystkich - pieszych, rowerzystów czy osób niesprawnych ruchowo. Umożliwi również powiązanie ścieżki rowerowej mostu Łazienkowskiego ze ścieżkami na ul. Solec, Czerniakowskiej i Łazienkowskiej. Most będzie miał siedem metrów szerokości, zaś od brzegu do brzegu długość 60 metrów. Zaplanowano też trzy odcinki dróg wewnętrznych, które powstaną w ramach inwestycji. Pierwsza będzie drogą łączącą wschodnią i zachodnią stronę nabrzeża portowego i zapewniającą dojazd do nowego mostu. Druga droga wewnętrzna będzie przebudowanym odcinkiem ul. Zaruskiego. Trzecia droga wewnętrzna zapewni docelowo (po przebudowie przez Zarząd Dróg Miejskich ul. Czerniakowskiej) połączenie układu komunikacyjnego Portu Czerniakowskiego z ul. Czerniakowską. W ramach inwestycji będzie też budowa oświetlenia oraz rozbudowa monitoringu. Termin składania ofert mija 6 grudnia. Ukończenie prac planowane jest w pierwszej połowie 2025 roku.

Kup bilet

W Warszawie nie ma pilniejszych wydatków?

Na razie nie wiadomo, jaki będzie koszt tej inwestycji. Raczej nie zamknie się on w kilku, a bardziej w kilkunastu milionach złotych. Po ogłoszeniu przez Zarząd Zieleni wiadomości o przetargu, pod wpisem na Facebooku pojawiły się nieprzychylne komentarze, na które urzędnicy nie odpowiedzieli.

- Dlaczego Zarząd Zieleni zajmuje się budową infrastruktury komunikacyjnej, zwłaszcza w miejscu, w którym ma ona znikomą wartość użytkową? Obok liceum jest szeroki przejazd, w tym dla samochodów, a na bramie od Portu Czerniakowskiego, dla rowerów. Jaki jest koszt tej inwestycji?

- Skoro publicznie informujecie o ogłoszeniu przetargu na całkowicie zbędną inwestycję, to miejcie odwagę również publicznie poinformować o jego warunkach. Pozwoli to nam, podatnikom, wyrobić sobie zdanie o skali marnotrawstwa, którego jesteście gotowi się dopuścić.

- Przecież tam kawałek dalej jest normalny wjazd. Nie ma pilniejszych wydatków?

MB

.
 

Komentarze (8)

# Zyta

14.11.2023 20:34

Myslalam ze kladki pieszo-rowerowej nic nie przebije

# Adaaaa

15.11.2023 09:42

Do Zarządu Zieleni powinna wybrac się jakaś solidna kontrola. Nawet NIK

# nnn

15.11.2023 12:21

#Adaaaa napisał(a) 15.11.2023 09:42
Do Zarządu Zieleni powinna wybrac się jakaś solidna kontrola. Nawet NIK
Kontrola NIK do podmiotu zależnego od PO? Chyba żartujesz. U pisiorów już by byli.

REKLAMA

# nnn

15.11.2023 12:22

#Zyta napisał(a) 14.11.2023 20:34
Myslalam ze kladki pieszo-rowerowej nic nie przebije
Ruska bomba da radę.

# Rowerowa Ania

15.11.2023 14:55

Ja p... Jest tyle miejsc w W-wie, gdzie naprawdę trzeba wiele poprawić w celu codziennego sprawnego poruszania się do pracy i z powrotem dla tysięcy mieszkańców. A tu proszę - okazuje się, że weekendowy relaks jest najwazniejszy.

# Pieszy Antoś

15.11.2023 21:37

#Rowerowa Ania napisał(a) 15.11.2023 14:55
okazuje się, że weekendowy relaks jest najwazniejszy.
No bo piwkowe ochlapusy na bulwarach to niemal w stu procentach wyborcy placfąsów i lewizny, więc władze Warszawy dbają o ich głosy.

# warszawskie absurdy

16.11.2023 12:12

Zarząd Zieleni buduje most, bo to jest zieleń miejska. Zarząd Dróg Miejskich sadzi drzewa, bo to są znaki drogowe

# Łayka

17.11.2023 01:43

#warszawskie absurdy napisał(a) 16.11.2023 12:12
Zarząd Zieleni buduje most, bo to jest zieleń miejska. Zarząd Dróg Miejskich sadzi drzewa, bo to są znaki drogowe
Żeby być konsekwentnym, to Zarząd Transportu Miejskiego powinien co najmniej jakąś rakietę kosmiczną wystrzelić. Z braku ochotników ludzkich, wsadziliby do niej jakiegoś zabiedzonego pieska ze schroniska na Paluchu.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy