REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Czy powerbankiem naładuję laptopa?

Czy powerbankiem naładuję laptopa?

Powerbank to dodatkowe źródło energii, które możemy zabrać ze sobą w niemal dowolne miejsce. Odpowiednio duża pojemność pozwoli na naładowanie smartfona, a także innych urządzeń elektronicznych. Niektórzy zastanawiają się jednak nad tym, czy powerbankiem można ładować także laptopa. Jak się okazuje, to możliwe! Trzeba natomiast posiadać odpowiedni rodzaj powerbanka z wystarczającą pojemnością i mocą ładowania. Także nasz laptop musi umożliwiać naładowanie w ten sposób, na przykład posiadając ładowanie przez port USB typu C.

Czy można ładować laptopa powerbankiem?

Powerbank w wielu sytuacjach może zastąpić gniazdko elektryczne. Jeśli jest naładowany, pomoże nam w napełnieniu baterii, także w laptopie. Musimy natomiast mieć możliwość połączenia powerbanka z komputerem. Jeśli mamy możliwość ładowania laptopa jedynie przy użyciu dedykowanego gniazda zasilania, ładowanie przy użyciu power banka może być niemożliwe. Coraz więcej laptopów ma dziś natomiast opcję ładowania przez port USB typu C. Dzięki tej opcji bez przeszkód podłączymy swój przenośny komputer do powerbanka.

Powerbank jest urządzeniem, które często służy nam do naładowania smartfona, czytnika e-booków, słuchawek bezprzewodowych lub głośnika Bluetooth. Czy laptopy także należą do urządzeń, które podładujemy przy użyciu powerbanku? Oczywiście, że tak! W porównaniu z wymienionymi wcześniej urządzeniami, laptopy mają jednak znacznie większe zapotrzebowanie na prąd. Powerbank musi być więc odpowiednio pojemny. Liczy się również moc ładowania.


Które powerbanki naładują laptopa?

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że laptopy zużywają sporo energii, jeśli porównamy je ze smartfonami. Zbyt niska moc ładowania w powerbanku spowoduje, że poziom naładowania baterii w laptopie będzie wzrastał dość wolno. Jeśli laptop będzie wtedy uruchomiony, mimo podłączenia do naładowanego powerbanka poziom napełnienia baterii laptopa może spadać. Powód jest prosty: laptop może szybciej zużywać prąd, niż powerbank jest w stanie go dostarczyć. Jak łatwo się więc domyślić, potrzebujemy pojemnego powerbanka ze sporą mocą ładowania.


Szukając powerbanka, który naładuje także laptopa, warto szukać modeli obsługujących odpowiednie standardy ładowania. Są nimi QuickCharge oraz Power Delivery. Możemy sprawdzić, jaki standard ładowania obsługuje nasz komputer i w ten sposób dobrać powerbank. Mamy wtedy pewność, że moc ładowania będzie w zupełności wystarczająca do obsługi laptopa. Wybierając powerbank, który poradzi sobie z ładowaniem notebooka, mamy też pewność, że sprawdzi się do szybkiego napełnienia akumulatora w smartfonie i pozostałych urządzeniach, jakie posiadamy.

Poza mocą ładowania musimy też oczywiście zwrócić uwagę na pojemność powerbanka. Kompaktowe bank energii zwykle mają mniejszą pojemność. Nie pozwolą więc napełnić całej baterii laptopa. Możemy przyjąć, że w przypadku ładowania laptopa najmniejsza "sensowna" pojemność powerbanka to 10.000 mAh, chociaż optymalne w tym przypadku jest 20.000mAh.

Ile trwa ładowanie powerbankiem?

Zwykle wykorzystujemy powerbanki do ładowania smartfonów, zegarków smart, czy sprzętów elektronicznych z relatywnie dużą baterią. W porównaniu z nimi laptop ma o wiele większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Skuteczne ładowanie laptopa przy pomocy powerbanku wymaga więc odpowiednich parametrów naszej zewnętrznej baterii.

Powerbanki mogą mieć różne parametry. Najważniejsza jest ich pojemność, a także moc, z którą naładujemy podłączone urządzenie. Od tego zależy również czas, w którym naładujemy swojego laptopa. Wiele zależy oczywiście od tego, jak pojemną baterię ma komputer, a także w jakim stopniu jego akumulator jest rozładowany. Jeśli pojemność posiadanego przez Ciebie powerbanku jest mniejsza, niż pojemność baterii w laptopie, napełnienie do pełna może nie być możliwe. Powerbank sprawdzi się jednak wtedy do podładowania laptopa, na przykład wydłużając czas jego pracy o kilka godzin. Często to w zupełności wystarczające. Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak długo trwa ładowanie laptopa powerbankiem. Jeśli jego moc i pojemność są odpowiednie, naładujesz laptopa równie szybko, jak z gniazdka sieciowego.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA