REKLAMA

Mokotów

inwestycje »

Gagarina na ostatniej prostej. Kiedy ruszą tramwaje?

  11 kwietnia 2024

alt='Gagarina na ostatniej prostej. Kiedy ruszą tramwaje?'
źródło: UM Warszawa

Budowa kolektora i trasy tramwajowej na Sielcach dobiegają końca. W piątkowy wieczór 12 kwietnia rozpoczną się ostatnie prace asfaltowe na jezdni w kierunku Czerniakowskiej. Na odcinku od Sieleckiej do Czerniakowskiej kierowcy pojadą jedną jezdnią. Zwężona zostanie również Czerniakowska. Po weekendzie prace przeniosą się w pobliże Belwederskiej.

REKLAMA

Pod koniec ubiegłego roku kierowcy wrócili na Gagarina. Samochody jeżdżą jeszcze po tzw. warstwie wiążącej. Układanie ostatniej warstwy odłożono na później.

Gagarina wciąż rozkopana

Ostatnie prace na Gagarina zostały podzielone na kilka etapów. Drogowcy zaczną od jezdni prowadzącej w kierunku Czerniakowskiej. W piątek 12 kwietnia około godziny 22:00 zamkną ją pomiędzy Sielecką a Czerniakowską. Kierowcy będą jeździli drugą jezdnią w obu kierunkach. Ulice Sielecka, Iwicka i Czerska (wszystkie po południowej stronie) stracą połączenie z Gagarina. Dojechać do nich można od strony Chełmskiej.

Przy skrzyżowaniu z Gagarina zamknięta będzie także jezdnia Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na drugą nitkę. Kierowcy pojadą prosto po dwóch pasach w każdą stronę. Z jednego z nich skręcą w prawo, a do skrętu w lewo będą mieli dodatkowy pas. Wyjazd z al. Polski Walczącej będzie węższy o jeden pas, ale utrzymane zostaną wszystkie relacje. Nie będzie natomiast skrętu w lewo z Gagarina w Czerniakowską w stronę trasy Łazienkowskiej.

Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte. Prace potrwają do poniedziałku 15 kwietnia do godziny 4:00.

Kup bilet

Autobusy zmienią trasy

Prace drogowców będą miały wpływ na kursowanie pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. W weekend 12-15 kwietna zmienią się trasy autobusów linii 107 i 119. Autobusy linii 107 jadące w kierunku pętli Esperanto wrócą w tym czasie na trasę podstawową, czyli z Bobrowieckiej skręcą w prawo w Chełmską, a następnie w lewo w Czerniakowską.

Z kolei autobusy linii 119 jadące z Wiśniowej Góry na Mokotów skręcą z al. Becka w prawo w al. Polski Walczącej i północną jezdnią Gagarina dojadą do Belwederskiej (wracać będą przez Spacerową).

REKLAMA

Kolejne prace na Sielcach

W poniedziałek 15 kwietnia około godziny 4:00 drogowcy przeniosą się na odcinek od Sułkowickiej do Sieleckiej. Zamknięta będzie południowa jezdnia Gagarina. Ulice Nabielaka, Górska i Stępińska będą miały wyjazd tylko na Chełmską.

Utrudnienia w tym miejscu potrwają do piątku 19 kwietnia do godziny 22:00. W kolejny weekend rozpoczną się prace na drugiej jezdni Gagarina.

REKLAMA

Tramwaj na Gagarina

Na Gagarina ułożona została już większość szyn i rozjazdy; rozwieszona jest też sieć trakcyjna. Na maj planowane jest przywrócenie ruchu drogowego w dwóch kierunkach po Spacerowej. W tym samym czasie ma zostać otwarte połączenie Chełmskiej z Jana III Sobieskiego i zamknięty wlot Dolnej. Budimex będzie mógł zająć się wtedy przebudową instalacji podziemnych pod drugą częścią skrzyżowania.

Budimex dokłada wszelkich starań, by do końca kwietnia odbyły się przejazdy techniczne tramwaju na Gagarina i Spacerowej. To bezpośrednio wpłynie na rozpoczęcie kursowania z pasażerami. Wykonawca informuje także, że we wrześniu tramwaje dotrą do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego.

(jok)

REKLAMA

Komentarze (1)

# AZ2

17.04.2024 21:26

Jakim trzeba być geniuszem, by projektując od nowa linie tramwajową przystanki tramwaju zaprojektować w zupełnie innych miejscach niż obecne autobusowe (które pozostały, tam gdzie były). Gratuluję projektantowi i temu, kto zatwierdził. Powodzenia w przesiadkach pasażerom życzę.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy