REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski »

 

Zadaszyć wejścia do metra? Pomysł w budżecie obywatelskim

  21 lutego 2024

alt='Zadaszyć wejścia do metra? Pomysł w budżecie obywatelskim'
źródło: commons.wikimedia.org

Budżet obywatelski wielokrotnie wspierał inwestycje, za którymi nie nadążały ZTM, ZDM czy Tramwaje Warszawskie: przyspieszał stawianie wiat autobusowych, budowę albo remonty chodników, ścieżek rowerowych czy montaż latarń. Tym razem mieszkańcy życzyliby sobie zadaszonych wejść do metra i remontu schodów.

REKLAMA

Mieszkańcy Ursynowa i Mokotowa na co dzień korzystający z podziemnej kolei z zazdrością spoglądają na stacje zlokalizowane w Śródmieściu, które mają zadaszone wejścia.

Zmiany na linii M1?

Dlatego właśnie jedna z mieszkanek w ramach ogólnomiejskiego budżetu budżetu obywatelskiego na 2025 rok złożyła projekt, który zakłada zbudowanie zadaszeń nad dwiema stacjami linii metra M1. Chodzi o Służew oraz Kabaty. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.

- Niestety wejścia do pierwszej linii metra są bardzo zróżnicowane, dlatego ciężko jest zrobić jeden projekt powtarzalny. Moja propozycja to np. podobne do tych nad stacjami Politechnika - wyjaśnia. Koszt zadaszenia wejść do stacji wyceniła na aż 4 mln złotych.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie

- Brak zadaszeń nad wejściami na południowej części pierwszej linii metra, od Kabat do Służewia, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej oraz wiosennej powoduje, że stacje są podczas ulew zalewane. Jest to poważny problem i w sumie łatwy do rozwiązania, chociaż bardzo kosztowny. Ale może etapami uda się go rozwiązać? - zastanawia się autorka projektu.

Inny z projektów, który został złożony do budżetu obywatelskiego na 2025 rok, zakłada remont schodów przy wyjściu numer 2 do stacji metra Służew. Szacunkowy koszt to 100 tys. zł. Projekty właśnie oceniają urzędnicy, jednak trudno sobie wyobrazić, aby nie dostały się one do czerwcowego głosowania mieszkańców. Jeśli wygrają, to realizacja - według założeń budżetu obywatelskiego - powinna nastąpić w przyszłym roku.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Korzystający z metra

25.02.2024 08:22

Powinno zostać tak jak jest obecnie.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA