REKLAMA

Mokotów

drogi »

 

Mokotów dla rowerzystów. Zbudują nowe drogi

  11 kwietnia 2024

alt='Mokotów dla rowerzystów. Zbudują nowe drogi'
źródło: UM Warszawa

Drogi dla rowerów przed dawnym kinem Silver Screen, na Goworka i na Puławskiej - kolejne udogodnienia dla rowerzystów powstaną na Mokotowie jeszcze przed zakończeniem budowy trasy tramwajowej do Wilanowa. Nowe rozwiązanie komunikacyjne ułatwi przejazd przez jeden z najbardziej skomplikowanych układów skrzyżowań w Warszawie.

REKLAMA

Według zapowiedzi warszawskiego ratusza Budimex dokłada wszelkich starań, by wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pasażerowie dojechali tramwajami do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego. Przyśpieszone zostały również prace nad wytyczeniem i wykonaniem tras rowerowych na Puławskiej. Ulica ta będzie kompleksowo przebudowana.

Rowerem po Warszawie

Prace na zaplanowanej rezerwie pod drogę rowerową na ul. Puławskiej na Mokotowie rozpoczną się jeszcze przed zakończeniem budowy trasy - a nie, jak wcześniej planowano - do 2025 roku. Nowy przejazd dla rowerzystów przez Puławską i trasa rowerowa biegnąca obok Centrum Weterana - aż do włączenia w Rakowiecką - powstaną jeszcze przed jesienią.

Co się zmieni? Przede wszystkim docelowa organizacja ruchu na Rakowieckiej i na jej wylocie w Puławską. Zastosowane zostaną rozwiązania przyjazne rowerzystom, czyli ograniczenie prędkości i uspokojenie ruchu oraz wygodne włączenie ruchu rowerowego w ulicę. Kolejna zmiana to przejazd rowerowy wzdłuż Puławskiej przez Goworka i połączenie go z drogą rowerową wzdłuż dawnego kina Silver Screen, gdzie obecnie znajduje się centrum handlowo-usługowe przy Puławskiej 19. Ten ciąg rowerowy zakończy się włączeniem w Puławską.

Wstąp do księgarni

Puławska do przebudowy

Wszystkie dodatkowe odcinki dla rowerzystów zostaną zbudowane w ramach obecnie prowadzonego kontraktu na tramwaj do Wilanowa. Inwestycje zrealizuje wykonawca trasy, czyli Budimex (opracowała ona dokumentację budowlaną zmian dróg rowerowych) oraz Balzola (będzie zajmowała się budową tramwaju na Rakowieckiej). Budowa dodatkowych dróg rowerowych została zaplanowana do końca tego roku.

Zmiany obejmą nie tylko zwiększenie liczby przejazdów i wydłużenie dróg rowerowych. Będzie też więcej zieleni przed dawnym kinem. Przy Puławskiej powstało już około 500 metrów zielonych torów. Firma Budimex jeszcze przed końcem kontraktu posadzi drzewa na przystanku przy ul. Goworka. W najbliższej okolicy skrzyżowania powstaną rabaty, na których znajdzie się kilkaset krzewów i bylin. Kolejnych kilka drzew posadzonych zostanie przy skrzyżowaniu Puławskiej i Rakowieckiej. Również wzdłuż zaplanowanej drogi rowerowej przy dawnym Kinie Moskwa, na granicy z jezdnią, projektanci wygospodarowali miejsce na nowy pas zieleni.

(jok)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Marian

11.04.2024 21:29

Kiedy Trzaskoski zacznie rowerem do roboty jeździć?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe