REKLAMA

Mokotów

środowisko »

 

Mokotowska wisienka ma szansę zostać Warszawskim Drzewem Roku

  3 listopada 2023

alt='Mokotowska wisienka ma szansę zostać Warszawskim Drzewem Roku'
źródło: Zarząd Zieleni Warszawy

W plebiscycie Zarządu Zieleni Warszawy na najładniejsze drzewo stolicy bierze udział wiśnia piłkowana z Mokotowa. Jak wygląda i jaka jest jej historia?

REKLAMA

Warszawskie Drzewo Roku to wyjątkowy plebiscyt przygotowany przez Zarząd Zieleni Warszawy skierowany do wszystkich mieszkańców stolicy, dla których drzewo jest czymś więcej niż tylko rośliną. W plebiscycie udział bierze również drzewo z Mokotowa rosnące przy ul. Bełskiej. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Swój głos możecie oddawać codziennie do 10 listopada za pomocą formularza znajdującego się na stronie: zzw.waw.pl/formularz-do-glosowania-w-plebiscycie. Z jednego adresu IP można zagłosować raz dziennie.

Wiśnia piłkowana z Mokotowa

- Różowymi kwiatami nagradza za miłość, a nie ma takich, którzy jej nie kochają. Czyste piękno kwitnącej wiśni wymazuje wszystkie mroczne chwile pory zimowej. Jest równolatką naszej szkoły, wyjątkowym okazem tego gatunku, bo żyje we wspaniałej symbiozie z ogrodem, który ją otacza. Kto ją zobaczy w porze kwitnienia, z pewnością zapyta "Co to za drzewo?". Jest wyjątkowa, ma dużo lat, nie spotyka się tak starych okazów nawet w ogrodach botanicznych. Już długo czekała na tytuł Warszawskiego Drzewa Roku - przekonują przedstawiciele Technikum Ogrodniczego w Warszawie.

Wstąp do księgarni

Historia Technikum Ogrodniczego w pigułce

Akt erekcyjny pod nowy gmach Technikum Ogrodniczego przy Bełskiej 1/3 spisano w 1969 roku. W niespełna rok później szkoła rozpoczęła działalność w tym miejscu. Jednak jej początki datowane są na 1934 roku - wówczas to przy ulicy Chłodnej 9/11 powstała Publiczna Dokształcająca Średnia Szkoła dla Młodzieży Pracującej. Jej dyrektorem był inżynier Jan Jankowski. Podczas bombardowania Warszawy w 1939 roku budynek i cała dokumentacja spłonęły. Jednak przez cały czas okupacji trwało tajne nauczanie. W 1946 roku szkołę przeniesiono na ul. Polną 46a. Wówczas to wydział oświaty m.st. Warszawy nadał szkole nazwę - Publiczna Średnia Szkoła Zawodowa nr 4.

1 września 1948 roku szkoła znów została przeniesiona, tym razem do budynku Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Emilii Plater 29, jednak w międzyczasie otrzymała 20-hektarowy teren przy ul. Bełskiej (obecnie jest pięć razy mniejszy). W 1952 roku szkoła zmieniła nazwę na Zasadniczą Szkołę Terenów Zieleni, zaś 10 lat później powstało 5-letnie technikum i... wydział dla pracujących Technikum Ogrodniczego. W 1964 roku obie szkoły na 6 lat przeniosły się na Pragę do budynku przy Borzymowskiej 34/36. W 1970 roku szkoły rozpoczęły naukę w kompleksie budynków przy Bełskiej 1/3. Rozpoczęło również działalność trzyletnie Technikum Ogrodnicze.

JR

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy