REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski »

 

Skatepark przy Woronicza? "Odpowiada na potrzeby mieszkańców"

  21 lutego 2024

alt='Skatepark przy Woronicza? "Odpowiada na potrzeby mieszkańców"'
źródło: Facebook/Budżet obywatelski w Warszawie

Jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego Mokotowa zakłada budowę skateparku na zielonym terenie wzdłuż ul. Jana Pawła Woronicza, w pobliżu głównej siedziby TVP.

REKLAMA

Nowy skatepark powstałby blisko stacji kolejowej Żwirki i Wigury i przystanków autobusowych, dzięki czemu amatorzy wrotkarstwa, skateboardingu, rolkarstwa, jazdy wyczynowej na rowerze czy hulajnodze mogliby dojeżdżać także z innych dzielnic.

Nowy skatepark w Warszawie

Jak przekonuje pomysłodawca Marcin Sawicki, skatepark odpowiada na potrzeby mieszkańców trzech dzielnic (Mokotowa, Włoch i Ochoty), którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania sportowe, jednak którym doskwiera lokalizacja i dystans dzielący ich od już istniejących obiektów tego rodzaju.

- W trzech wymienionych dzielnicach są jedynie dwa skateparki publiczne (Dworzec Zachodni oraz Metro Wilanowska), przy czym zaznaczyć należy, że Mokotów jest najludniejszą dzielnicą Warszawy. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Skateparki są przepełnione, co znacząco obniża bezpieczeństwo, efektywność oraz komfort trenowania. Zaznaczyć trzeba, że z niektórych lokalizacji tych dzielnic, dojazd do najbliższego skateparku zajmuje blisko godzinę. Proponowanym rozwiązaniem tych problemów jest budowa skateparku na pograniczu Mokotowa, Włoch oraz Ochoty. Uczyni to skateparki bezpieczniejszymi oraz szerzej dostępnymi - argumentuje.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Budżet obywatelski w Warszawie

Szacunkowy koszt stworzenia takiego obiektu to 750 tys. zł. Jeśli urzędnicy wydadzą pozytywną ocenę, mieszkańcy będą mogli zagłosować na nowy skatepark w drugiej połowie czerwca. Ewentualna realizacja projektu mogłaby nastąpić w przyszłym roku.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024