REKLAMA
Pasjonaci motoryzacji - zwłaszcza tej miniaturowej - w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego znów znajdą coś dla siebie. Wydaje się, że do pełni szczęścia brakuje już tylko licznych głosów poparcia dla tej inwestycji.
Chciałoby się powiedzieć - nie raz, nie dwa, a nawet nie trzy! Białołęckie biblioteki podczas głosowań nad budżetem obywatelskim co roku mogą liczyć na wsparcie mieszkańców.
Białołęcki ratusz zakończył przetarg na zakup dodatkowych kamer i obsługę monitoringu wizyjnego oraz sygnałów lokalnego systemu alarmowego na terenie dzielnicy. Więcej kamer pojawi się zwłaszcza w parkach.
Na dwukrotnie większy park Picassa na Tarchominie zagłosowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego Białołęki. Co się zmieni i kiedy?
Jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego Warszawy za 4 mln złotych zakłada powstanie aż pięciu naturalnych placów zabaw. Jeden ma znaleźć się na Białołęce.
W tym roku dwa projekty złożone do budżetu obywatelskiego Białołęki poświęcone są wolno żyjącym kotom. Oba zyskały przychylność mieszkańców, co oznacza, że zostaną zrealizowane.
Ninja Park ma być pierwszym takim torem przeszkód w Warszawie, dostosowanym rozmiarem oraz stopniem trudności dla dzieci i młodzieży. Będzie zawierać elementy podobne do tych, które można oglądać np. w programie "Ninja Warrior Polska"
Jeszcze nie tak dawno okoliczni mieszkańcy Nowodworów i Tarchomina walczyli o to miejsce, aby stało się parkiem, a nie kolejnym dużym osiedlem. Z czasem zielony teren zyskiwał na swojej atrakcyjności, teraz ma szansę na kolejną metamorfozę. Czy mieszkańcy poprą projekt uatrakcyjnienia Ogrodów Mehoffera w białołęckim budżecie obywatelskim?
Dwa projekty z budżetu obywatelskiego Białołęki proponują więcej alejek prowadzących z ulicy Modlińskiej do urządzanego właśnie parku Żerańskiego i dodatkowe schody na wale przy przystanku Kanał Żerański 02. Czy mieszkańcom spodobają się te pomysły?
Brak bezpiecznego pobocza, ogromne kałuże i wszechogarniające błoto po opadach deszczu, dziura na dziurze a także sypiący się kurz w czasie trwających upałów - takich typowo lokalnych dróg na Białołęce Dworskiej, Choszczówce i Brzezinach jest wiele. Jedna z nich - dzięki głosom mieszkańców - ma szansę na metamorfozę.
Przyglądając się projektom zgłaszanym do budżetu obywatelskiego, obok chęci tworzenia nowych terenów rekreacyjnych, inwestowania w zieleń, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne i wiaty przystankowe, najpilniejszą potrzebą mieszkańców Białołęki są chodniki. Najlepiej proste, gdyż kilka z projektów dotyczy ich remontu.
Czy robienie z lasu lub terenów zadrzewionych tzw. leśnych skwerów, na których rozlokowane są urządzenia zabawowe i ławki ze stołami ma sens? To dobre pytanie do głosujących nad budżetem obywatelskim Białołęki. Jeden z projektów zakłada powstanie trzech takich miejsc.
Radny Filip Pelc, nie czekając na ruch ze strony włodarzy miasta i Zarządu Transportu Miejskiego, postanowił działać w ramach budżetu obywatelskiego, który mógłby umożliwić budowę parkingu P+R Płudy etapami. Urzędnicy odpowiedzieli: "nic z tego".
W parku Picassa na Tarchominie już w tym roku mógł powstać tor zręcznościowy dla młodzieży, inspirowany programem telewizyjnym "Ninja Warrior Polska".
Na Żeraniu mogła powstać profesjonalna baza do trenowania łucznictwa - tego właśnie chcieli miłośnicy tego szlachetnego sportu olimpijskiego, którzy złożyli projekt do budżetu obywatelskiego Białołęki. Jednak urzędnicy powiedzieli "nie". Dlaczego?
Z trzech projektów inwestycyjnych dla parku Henrykowskiego ostał się tylko jeden. I to dość skromny. Na co będą mogli zagłosować mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego Białołęki?
Park Picassa na Tarchominie będzie dwukrotnie większy? Na taki projekt będą mogli zagłosować mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego Białołęki.
Wymiana huśtawki i nawierzchni na placu zabaw, nowy chodnik, modernizacja boiska i jeszcze więcej kamer w parku Magiczna - na to będą mogli zagłosować mieszkańcy podczas czerwcowego głosowania w ramach budżetu obywatelskiego Białołęki.
Pasjonaci motoryzacji, zwłaszcza tej miniaturowej, mogą być usatysfakcjonowani. Urzędnicy dopuścili do czerwcowego głosowania w budżecie obywatelskim Białołeki projekt wybudowania na obecnej "łące", tuż przy żerańskiej elektrociepłowni, profesjonalnego toru wyścigowego dla użytkowników samochodów zdalnie sterowanych. Do pełni szczęścia brakuje już tylko licznych głosów poparcia dla tej inwestycji.
Przystanki na Białołęce nie zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej. Mieszkańcy skazani są na długie oczekiwanie na autobus nie mając szans na schronienie się przed deszczem, silnym wiatrem czy słonecznym żarem. Nic dziwnego, że chcą to zmienić.
LINKI SPONSOROWANE