Mieszkańcy wsparli biblioteki. Co nowego dla czytelników?
21 listopada 2024
Chciałoby się powiedzieć - nie raz, nie dwa, a nawet nie trzy! Białołęckie biblioteki podczas głosowań nad budżetem obywatelskim co roku mogą liczyć na wsparcie mieszkańców.
Białołęckie biblioteki od wielu lat czerpią z dobrodziejstw budżetu obywatelskiego. Wspierane są przeróżne inicjatywy, a przede wszystkim zakupy książek, e-booków, audiobooków, gier planszowych. Ostatnio z budżetu obywatelskiego zakupiono około 5 tysięcy książek oraz 100 z serii "Duże Litery", około 500 e-booków i 500 audiobooków oraz około 400 filmów i płyt muzycznych.
Kolejny cud wyborczy. Ruszają przymiarki do metra na Tarchomin
Na trzy tygodnie przed wyborami samorządowymi Rada m.st. Warszawy przeznaczyła 56 mln zł na prace przedprojektowe dla linii M4, która połączy Tarchomin, Rudę, Marymont, Żoliborz, rondo Daszyńskiego i pl. Zawiszy z Rakowcem, Służewcem i Wilanowem.
Łączny koszt tych zakupów to 250 tys. zł.
Co dla czytelników z Białołęki?
Również w przyszłym roku będzie realizowany identyczny projekt, tylko za nieco wyższą kwotę (280 tys. zł). - Fundusze z budżetu obywatelskiego umożliwią regularne powiększanie księgozbioru o ciekawe tytuły. Mieszkańcy Białołęki chętnie sięgają po nowości i o nie pytają. Dzięki zdobytym pieniądzom, na półki bibliotek trafią zarówno książki, jak audiobooki, e-booki, filmy oraz książki z serii "Duże Litery" - wyjaśnia pomysłodawca. Jego projekt w tegorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim Białołęki na 2025 rok poparło ponad 2,3 tysiąca mieszkańców i załapał się do piątki najpopularniejszych projektów, na które głosowali mieszkańcy. Zakup nowości wydawniczych dla białołęckich bibliotek już w przyszłym roku.
MB
.











































