REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Tężni solankowej i lodowiska w parku Henrykowskim nie będzie

  22 maja 2024

alt='Tężni solankowej i lodowiska w parku Henrykowskim nie będzie'
Fot. DB

Z trzech projektów inwestycyjnych dla parku Henrykowskiego ostał się tylko jeden. I to dość skromny. Na co będą mogli zagłosować mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego Białołęki?

REKLAMA

Elwira Karwińska w swoim projekcie złożonym do budżetu obywatelskiego Białołęki na 2025 rok zaproponowała instalację małej tężni solankowej na terenie parku Henrykowskiego. Przewidywany koszt miał się zamknąć w kwocie 750 tys. zł. Urzędnicy ocenili ten projekt negatywnie. Dlaczego? Zaprojektowanie i budowa dwóch poprzednich tężni przekroczyła roczne okresy wskazane w budżecie obywatelskim. Warto przypomnieć, że np. budowa tężni w parku Picassa to był pomysł na rok 2019, tymczasem dopiero w grudniu wspomnianego roku urząd dzielnicy ogłosił postępowanie przetargowe na wykonanie takiego obiektu w systemie "zaprojektuj i wybuduj" i wybrał wykonawcę. Obiekt był gotowy dopiero na początku 2022 roku, a mieszkańcy mogli się cieszyć inhalacjami pół roku później.

Mieszkańcy chcą lodowiska, urzędnicy mówią "nie"

Dominika Rybarczyk zaproponowała ustawienie na płytach boisk w parku Henrykowskim sztucznego, zadaszonego namiotem lodowiska, wraz z infrastrukturą i obsługą. Tak działające lodowisko mogłoby funkcjonować od początku stycznia do 23 marca 2025 roku, przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 21:00. Jego koszt to prawie 900 tys. zł. Z tego projektu również nic nie wyjdzie, bo zarządca parku nie dysponuje przyłączem energii elektrycznej umożliwiającym zamrożenie i utrzymanie płyty lodowiska.

- Umowa z dostawcą energii elektrycznej przewiduje budowę nowego przyłącza w ciągu 18 miesięcy. Zastosowanie agregatu prądotwórczego generowałoby dodatkowe koszty oraz hałas i zanieczyszczenie powietrza. Autorka projektu wskazuje na możliwą realizację na płytach boisk sportowych w parku Henrykowskim, boiska te położone są bezpośrednio obok siebie. Wielkość zamówionej mocy umownej w parku Henrykowskim, w tym wodnego placu zabaw wynosi 40 kW. Jest to moc niewystarczająca do obsługi dwóch lodowisk - wyjaśniają urzędnicy.

Tężni solankowej i lodowiska zatem nie będzie. A co ma szansę powstać w parku Henrykowskim, jeśli projekt będzie cieszył się poparciem mieszkańców w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim Białołęki?

Kup bilet

Park Henrykowski i nie tylko

Oprócz dwóch odrzuconych projektów jest jeszcze jeden, dotyczący nie tylko parku Henrykowskiego, ale też placu zabaw pomiędzy ul. Brzezińską i Henrykowską, parku Picassa, skweru Jagmina, placu zabaw pomiędzy ulicami Światowida, Łączącą i Odkrytą oraz terenu rekreacyjnego w parku Magiczna. Projekt radnego Filipa Pelca zakłada postawienie ośmiu bujanych ławek (huśtawek) i pięciu koszy na śmieci w tych właśnie miejscach. Dwie bujane ławki miałyby zasilić park Henrykowski, kolejne dwie - park Magiczna i po jednej w pozostałych miejscach. Koszt: 170 tys. zł.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (7)

# Czemu?

22.05.2024 09:16

Czemu?

# Kocur

22.05.2024 10:21

I bardzo dobrze. Te tężnie to ściema i potencjalne źródło legionelli.

# KOkaina

22.05.2024 10:30

Pelc lubi jeździć po białej łące.

REKLAMA

# Czemu ktoś wybiera!?

22.05.2024 15:59

Skoro oficjalnie wiadomo o zamiłowaniach Pana Filipa Pelca to czemu ktoś go wybiera??? Po co jest wybierany?! Nie lepiej nie wybierać?

# Rabanie do 22

22.05.2024 21:31

Kto w ogóle wybiera takich radnych??? Tacy ludzie. Nie od dziś wiadomo że cały syf na bialomece. Do 22 rabanie i krzyki z kortów!! Spać nie można!!!!

# Męka na dzielnicy

24.05.2024 12:19

Proponuję zrobienie rąbalni - ściany żelbetonowej dla dziadków z całej warszaffki i okolic, żeby mogli rąbać dniami i nocami! Dodatkowo obowiązkowo korty tenisowe i boisko dla Agape ! Obowiązkowo dużo darcia buzi!!!!!!!!!!!!

REKLAMA

# Nie chcemy agape

25.05.2024 08:26

Nie chcemy Agape! Chcemy spokój, nie chcemy darcia buzi przez agape!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA