REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Czy mieszkańcy pokochają ten projekt?

  27 maja 2024

alt='Czy mieszkańcy pokochają ten projekt?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

W parku Picassa na Tarchominie już w tym roku mógł powstać tor zręcznościowy dla młodzieży, inspirowany programem telewizyjnym "Ninja Warrior Polska".

REKLAMA

Projekt Agnieszki Wielgołaskiej i Michała Kozioła zakłada montaż konstrukcji do ogólnorozwojowego "treningu ninja" dla dzieci i młodzieży w jednej z dwóch lokalizacji - tak w dużym skrócie można opisać propozycję wydania ponad 633 tys. zł, która pojawiła się w budżecie obywatelskim Białołęki.

Jak zostać ninją?

Ninja Park ma być pierwszym takim torem przeszkód w Warszawie, dostosowanym rozmiarem oraz stopniem trudności dla dzieci i młodzieży. Będzie zawierać elementy podobne do tych, które można oglądać np. w programie "Ninja Warrior Polska".

- Z konstrukcji chętnie skorzystają dzieci, które już wyrosły ze zwykłych placów zabaw, a chciałyby w bezpieczny sposób dać upust swojej energii. Chcemy, aby Ninja Park zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu, mobilizował do aktywności fizycznej oraz uczył zdrowej i sportowej rywalizacji - piszą pomysłodawcy.

Zapraszamy na zakupy

Ninja Park na Tarchominie?

Projekt Ninja Park w ubiegłorocznej edycji już był. Obiekt mógł zostać wykonany w parku Picassa na Tarchominie. Nie zyskał jednak wystarczającego poparcia mieszkańców, dlatego nie będzie realizowany w tym roku. Czy tym razem będzie lepiej? Zadecydują mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim dzielnicy na 2025 rok.

- Głównym skutkiem realizacji projektu będzie umożliwienie mieszkańcom treningu techniki, siły, chwytu i dynamiki z wykorzystaniem większości przeszkód spotykanych w zawodach OCR (zawody OCR to zawody organizowane przez Związek Sportów Przeszkodowych - przyp. red.) i torach Ninja - polecają swój projekt pomysłodawcy.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024