REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Park na Tarchominie dwukrotnie większy? Zadecydują mieszkańcy

  14 maja 2024

alt='Park na Tarchominie dwukrotnie większy? Zadecydują mieszkańcy'
Fot. DB

Park Picassa na Tarchominie będzie dwukrotnie większy? Na taki projekt będą mogli zagłosować mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego Białołęki.

REKLAMA

W budżecie obywatelskim widywaliśmy różne śmiałe pomysły. Ten, który właśnie pozytywnie zaopiniowali urzędnicy w ramach edycji na rok 2025, zakłada powiększenie parku Picassa na dotychczas niezagospodarowanym terenie, wzdłuż wału wiślanego, w stronę mostu Skłodowskiej-Curie.

Park Picassa dwukrotnie większy?

Chodzi o spory, porośnięty zielenią teren za blokami przy ul. Picassa, który już dziś można by nazwać parkiem bez infrastruktury. Renata Bogdańska chce to zmienić. W swoim projekcie, wycenionym na ponad 520 tys. złotych, proponuje wykonać prace przygotowawcze i porządkowe, pielęgnację drzew, usunięcie i utylizację odpadów, wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, wytyczenie alejek o naturalnej nawierzchni mineralnej, wyznaczenie trasy biegowej, ustawienie ławek, koszy na śmieci, leżaków, hamaków, stacji do naprawy rowerów i stojaków rowerowych. Czy projekt zyska przychylność mieszkańców? Dowiemy się podczas głosowania nad budżetem obywatelskim Białołęki w drugiej połowie czerwca.

Kup bilet

Nie będzie drogi rowerowej z wału do Świderskiej

Drugi z projektów Renaty Bogdańskiej przewidywał budowę 370-metrowej ścieżki rowerowej wraz z pasem dla pieszych, w miejscu brakującego połączenia z wału wiślanego, obok parku Picassa i mostu Skłodowskiej-Curie aż do ul. Świderskiej oraz zagospodarowanie pobliskiej łąki na strefę relaksu dla mieszkańców. Znaleźć się na niej miało dziesięć ławek, pięć koszy na śmieci, dwa stojaki na rowery, stacja do samodzielnej naprawy roweru i 10 leżaków.

Jak wyjaśniają urzędnicy, projekt nie jest możliwy do zrealizowania we wskazanej lokalizacji, gdyż miasto nie jest właścicielem kilku działek przy wale. Białołęcki ratusz nie był też w stanie zaproponować alternatywnego terenu w pobliżu mostu Skłodowskiej-Curie i ulicy Świderskiej.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Baza dla agape

14.05.2024 14:51

Może korty wraz z żelbetonowa ściana przeniesiecie do tego parku ze Światowida 56 ?albo wybudujecie bazę dla agepe, z całym zapleczem sanitarno sportowym!!

# Tarchomin

15.05.2024 08:20

Jakim cudem to jest zatwierdzony projekt, skoro od LAT było mówione, że do tych terenów są roszczenia więc NIE DA SIĘ tam zrobić parku?

# Wiadomo.

15.05.2024 11:52

Jeśli burmistrz wyrazi zgodę to wszystko się da przecież, nawet walenie tenisem żelbetonowa ścianę do 22 każdego dnia!!!!

REKLAMA

# Zlikwidować terror

15.05.2024 20:07

Zlikwidujcie korty na Światowida 56
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA