REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski »

 

Bardziej zielona i bezpieczniejsza łąka wokół stawu przy Dolnej?

  19 kwietnia 2023

alt='Bardziej zielona i bezpieczniejsza łąka wokół stawu przy Dolnej?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Zazielenienie nasłonecznionej łąki przylegającej do stawu przy Dolnej w bliskim sąsiedztwie kortów Warszawianki poprzez nasadzenia drzew i krzewów - to główny cel jednego z projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim Mokotowa.

REKLAMA

Celem projektu Małgorzaty Wojdy i Diany Zierke jest zazielenienie łąki i otoczenia stawu przy Dolnej w bliskim sąsiedztwie kortów Warszawianki. Za 200 tys. złotych przewidziane są nasadzenia drzew i krzewów oraz dodanie oświetlenia. Owocowy Ogród "Arkadia Bis" przy Woronicza? Owocowy Ogród "Arkadia Bis" przy Woronicza?
Czy mieszkańcy Wyględowa zyskają aleję prowadzącą przez owocowy sad w środku miasta? Szansę na to daje jeden ze złożonych projektów w budżecie obywatelskim Mokotowa.

Budżet obywatelski w Warszawie

- Teren łąki jest przestrzenią w pełni nasłonecznioną, pozbawioną miejsc dających możliwość odpoczynku od słońca. Drzewa pozwolą na taki odpoczynek ludziom, natomiast krzewy umieszczone nad brzegami stawu, poza estetyką, stworzą bezpieczne schronienie dla ptaków - wyjaśniają autorki projektu, który trafił do propozycji budżetu obywatelskiego Mokotowa na 2024 rok.

Jak dalej przekonują pomysłodawczynie, montaż oświetlenia solarnego pozwoliłby na korzystanie z placu zabaw do późnych godzin wieczornych, a z uroków łąki i stawu przez całą dobę.

Kup bilet

Chcą odmienić łąkę

- Co bardzo ważne, oświetlenie ograniczy akty wandalizmu i zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom - mają nadzieję autorki projektu.

Obecnie przypadki rozbijania butelek i pozostawiania śmieci są niezliczone. Bywa też, że kosze na śmieci są przewracane, a ławka wylądowała kiedyś w stawie. Obecnie projekt jest oceniany przez urzędników. Jeśli wydadzą oni pozytywną ocenę, pomysł trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców. Ewentualna realizacja inwestycji w przyszłym roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy