REKLAMA

Mokotów

środowisko »

 

Plaga szczurów na Mokotowie. Co zamierza dzielnicowy ratusz?

  21 kwietnia 2023

alt='Plaga szczurów na Mokotowie. Co zamierza dzielnicowy ratusz?'
źródło: Shutterstock

Mieszkańcy i urzędnicy walczą ze szczurami w okolicach Pola Mokotowskiego, które niszczą trawniki i podkopują chodniki. Są też spotykane w piwnicach okolicznych kamienic i altankach śmietnikowych. Jak poważny jest problem?

REKLAMA

Radny z Mokotowa Miłosz Górecki przekonuje, że infrastruktura ulicy Opoczyńskiej jest ostatnio niszczona przez szczury, które "kopiąc swoje nory podkopują chodniki i uszkadzają trawniki".

- Szczury wchodzą również do kamienic. Podejrzewam, że nie jest to sytuacja ograniczona wyłącznie do tej ulicy - twierdzi radny, który zwrócił się do władz dzielnicy z pytaniami: czy sprawa jest znana urzędnikom oraz czy przedsięwzięto już środki zaradcze?

Szczury na Starym Mokotowie

Już w 2022 roku mokotowski ratusz otrzymywał od mieszkańców sygnały dotyczące występowania szczurów w rejonie ul. Pole Mokotowskie rozgrzebane. Już dziewięć miesięcy opóźnienia Pole Mokotowskie rozgrzebane. Ogromne opóźnienie
Kontrowersyjny remont Pola Mokotowskiego miał zakończyć się w tym miesiącu, ale popularny park w Warszawie jest całkowicie rozgrzebany. Urzędnicy chwalą się, że w ostatnich miesiącach pojawiły się kolejne drzewa i krzewy. Zamontowano także elementy małej architektury, wykonano nowe nawierzchnie i część prac związanych z ukształtowaniem terenu.
Opoczyńskiej. Wówczas zarządy wspólnot mieszkaniowych okolicznych budynków zostały pouczone o obowiązkach wynikających z przepisów i poproszone o przeprowadzenie przeglądu budynków pod kątem występowania szczurów. Pod koniec minionego roku wydział ochrony środowiska mokotowskiego ratusza przeprowadził deratyzację na trawnikach, w pasie drogowym, w rejonie skrzyżowania ul. Opoczyńskiej z ul. Ludwika Narbutta oraz zlecił przycięcie krzewów w tej okolicy, aby zlikwidować potencjalne schronienia dla gryzoni.

Zapraszamy na zakupy

Deratyzacja i dyscyplina mieszkańców Mokotowa niezbędna

- Przypadek ul. Opoczyńskiej jest jednym z dwóch zweryfikowanych w ostatnich latach, gdzie szczury założyły gniazda na trawniku przed budynkiem, a nie w samym budynku. Na każdym właścicielu, posiadaczu lub zarządcy nieruchomości spoczywa obowiązek przeprowadzenia deratyzacji, wynikający z przepisów prawa - przypomina wiceburmistrz Jan Ozimek. - W uzasadnionych przypadkach, w miarę potrzeby, deratyzacja przeprowadzana jest również na terenach ogólnodostępnych. Przeprowadza się ją dwa razy w roku, w miesiącach kwiecień-maj i listopad-grudzień - dodaje wiceburmistrz.

Zapewne i w tym roku będzie konieczne przeprowadzenie tego zabiegu. Jednak bez dyscypliny samych mieszkańców niewiele da się zrobić. Szczury migrują bowiem za jedzeniem, a pozostawiane na trawnikach czy w okolicach altanek śmietnikowych resztki jedzenia są problemem powszechnie znanym w całej Warszawie.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy