REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Wodny plac zabaw na Targówku coraz bliżej

  16 maja 2024

alt='Wodny plac zabaw na Targówku coraz bliżej'
źródło: Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa, fot. Maksymilian Chołuj

Z całą pewnością będzie to murowany faworyt tegorocznego głosowania w budżecie obywatelskim dzielnicy. Mowa o wykonaniu pierwszego na Targówku wodnego placu zabaw dla najmłodszych. Gdzie miałby powstać i na jakie atrakcje mogłyby liczyć dzieci?

REKLAMA

- Co roku lato jest bardzo ciepłe, a życie w upalnej Warszawie jest niczym mieszkanie w miejskiej pustyni. Niestety, w naszej dzielnicy brakuje takich miejsc rozrywki, jakimi są wodne place zabaw dla najmłodszych. Taki plac zabaw tworzy przestrzeń do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz sprzyja rozwojowi sprawności fizycznej na świeżym powietrzu, a jednocześnie chłodzi w upalne dni lata - argumentuje radny Norbert Zieliński, autor projektu wycenionego na milion złotych.

Wodny plac zabaw na Targówku

Plac ma być wyposażony w nawierzchnie antypoślizgową, elementy oraz konstrukcje, z których wypływać będzie woda wraz z odpowiednio dostosowanym oświetleniem terenu. Dodatkowo wodny plac zabaw może zostać stworzony modułowo, co pozwoli w przyszłości na jego powiększenie o różne elementy.

Autor projektu zaproponował trzy możliwe lokalizacje: w parku Wiecha, na terenie ArtHouse Kołowa i bliżej ulicy Handlowej. Dopiero po głosowaniu mieszkańców, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca i pozytywnym dla tej inwestycji wyniku, urzędnicy zdecydują, na którą lokalizację najlepiej postawić.

Wstąp do księgarni

Urzędnicy dali "zielone światło"

Czy projekt ma szansę się ziścić? Już teraz śmiało można założyć, że 1 mln zł nie wystarczy. W 2022 roku wodny plac zabaw zbudowano w parku Henrykowskim na Białołęce. Koszt sięgnął 1,4 mln zł, a ceny od tamtego czasu poszybowały w górę. Ponadto budowa tego typu obiektu wymaga podłączeń do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a więc uzgodnień i współpracy przy ich wykonaniu z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Zazwyczaj tego typu inwestycja, ze względu na wykonanie dokumentacji projektowej i podłączenia, trwa dłużej niż rok, zatem wbrew zapisom regulaminu budżetu obywatelskiego. Tak zapewne się stanie - w przypadku zwycięstwa - i z tym projektem. Najpierw zostanie ogłoszony przetarg, następnie szok i niedowierzanie, że tak drogo. Nastąpi nerwowe szukanie dodatkowych pieniędzy. Potem przetarg zostanie powtórzony. Jest wiele przykładów na to, że realizacja projektów z budżetu obywatelskiego ciągnie się latami i nikomu specjalnie to nie przeszkadza.

DB

Miesięcznik opinii "Wszystko co Najważniejsze" ukazuje się od 2013 roku.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA