REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

"Pancerny" fortepian powalczy o głosy mieszkańców

  27 maja 2024

alt='"Pancerny" fortepian powalczy o głosy mieszkańców'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Czy w parku Bródnowskim na stałe zagości muzyka klasyczna za sprawą "pogodoodpornego" fortepianu? Przekonamy się już wkrótce.

REKLAMA

Do budżetu obywatelskiego Targówka na 2025 rok trafił projekt zainstalowania całorocznego fortepianu zewnętrznego wykonanego z betonu architektonicznego lub innego wytrzymałego materiału, który będzie całkowicie odporny na warunki atmosferyczne jak: deszcz, śnieg, mróz czy wysokie temperatury. Fortepian byłby sterowany przez aplikację, która miałaby umożliwić zaprogramowanie czasu aktywności oraz poziomu głośności. Takie "cudo" byłoby zlokalizowane w pobliżu zbiornika wodnego parku Bródnowskiego - na scenie przy fontannie.

Strefa muzyczna w parku Bródnowskim

- Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego miejsca, strefy muzycznej, w której każdy będzie mógł zatrzymać się i zagrać na instrumencie klawiszowym lub posłuchać muzyki na żywo. Instrument pozwoli na spontaniczne wykonania, jak i organizację większych koncertów z muzyką na żywo, na wolnym powietrzu. Wykorzystanie fortepianu odpornego na warunki pogodowe sprawi, że miejsce wokół fortepianu będzie tętniło życiem przez cały rok - wyjaśnia celowość przeznaczenia na ten cel ponad 250 tys. zł Sebastian Gut.

Projekt został pozytywnie oceniony przez urzędników. Oznacza to, że znajduje się w puli projektów, na które będziemy mogli zagłosować w drugiej połowie czerwca, w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy. Zatem już tylko od woli mieszkańców będzie zależało, czy w parku Bródnowskim zawita na stałe muzyka klasyczna.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# dm203

02.06.2024 07:41

Tak jak napisałam pod poprzednim artykułem na ten temat: skończy się tym, czym na Lotnisku (nomen omen) Chopina, czyli dzieciaki będą naparzać i się pastwić, a rodzice będą zachwyceni. W przeciwieństwie do mieszkańców, którzy zamiast muzyki będą mieli walenie w klawicze "ile fabryka dała". Jak koniecznie chcecie dać ludziom możliwość darmowego grania, to udostępniajcie instrumenty za darmo w domach kultury, świetlicach - niech sobie grają w miejscach, gdzie nikomu nie będą zakłócać spokoju
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe