REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Lodowisko faworytem głosowania? Jest już prawie kultowe

  24 maja 2024

alt='Lodowisko faworytem głosowania? Jest już prawie kultowe'
źródło: Dzielnica Targówek

Aby zapewnić finansowanie bezpłatnego, świątecznego lodowiska w parku Bródnowskim na przyszły rok, jeden z projektów powalczy w budżecie obywatelskim Targówka o względy mieszkańców. Głosowanie już w drugiej połowie czerwca.

REKLAMA

Wszystko zaczęło się dość niewinnie. Kiedy Monika Rutkowska złożyła projekt do budżetu obywatelskiego na 2021 rok, pewnie nie sądziła, jak potoczą się sprawy. Pomysł zakładał stworzenie przy Łabiszyńskiej sezonowego lodowiska pod chmurką, obok istniejącego już wcześniej, zadaszonego. Podczas prac modernizacyjnych niecek fontannowych w parku Bródnowskim urzędnicy doszli jednak do wniosku, że lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie lodowiska właśnie tam. Pieczę nad inwestycją powierzono Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Ostatecznie w niecce fontann powstała lodowa tafla w kształcie rogala, o powierzchni około 800 m2. W kolejnym sezonie powiększono taflę lodowiska o kolejne 400 m2, dodano nowe alejki, pojawiły się nawet foodtrucki - tak aby przybyli na lodową taflę mogli coś smacznego zjeść.

Podsumowanie sezonu 2023/24 w parku Bródnowskim

- Miniony sezon oceniam pozytywnie. Dodaliśmy nowe alejki, na lodowej tafli były fajne imprezy, chociażby silent disco, a łyżwiarze mogli coś zjeść. No i padł kolejny rekord frekwencji, przez blisko trzy miesiące funkcjonowania bezpłatnego lodowiska mieliśmy 40 tysięcy wejść - podsumowuje sezon 2023/24 dyrektor OSiR Jacek Pużuk, który ma nadzieję, że mieszkańcy ponownie zagłosują na lodowisko.

- Zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu nad budżetem obywatelskim, a ten projekt polecam szczególnie. Cieszy się on dużym uznaniem mieszkańców. Nie tylko wspiera sport i rekreację na świeżym powietrzu, ale też tworzy wspaniały świąteczny klimat na Targówku - dodaje Pużuk.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Ponownie w budżecie obywatelskim Targówka

Najnowszy projekt radnego Norberta Zielińskiego za blisko milion złotych zakłada ponownie finansowanie bezpłatnego lodowiska dla mieszkańców stolicy. Tym razem ma być większe, ale jak w poprzednich latach - otoczone barierkami, z oświetleniem i świątecznymi dekoracjami. Dodatkowo projekt przewiduje postawienie ślizgawki zimowej (zjeżdżalni na pontonie) obok lodowiska, serwowanie ciepłych napojów i ewentualne posiłków dla mieszkańców oraz organizację minimum trzech wydarzeń kulturalno-sportowych. Na projekt będziemy mogli zagłosować w drugiej połowie czerwca, w ramach budżetu obywatelskiego Targówka.

REKLAMA

A jeśli projekt nie zyska wystarczającej liczby głosów?

- Póki co, mamy jeszcze zabezpieczone pieniądze z budżetu obywatelskiego na ten rok, dlatego w grudniu uruchomimy kolejne świąteczne lodowisko w parku Bródnowskim, jednak jeśli nie będzie finansowania na kolejny rok, to nie wiem, co wydarzy się w styczniu. Zapewne pozostanie do końca lutego, jednak wejściówki mogą być płatne. Już tak w jednym sezonie zimowym było - mówi Jacek Pużuk.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe