REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Trwa rozbudowa Domu Kultury Zacisze

  4 lipca 2024

alt='Trwa rozbudowa Domu Kultury Zacisze'
źródło: Dzielnica Targówek

Trwa rozbudowa Domu Kultury Zacisze na rogu ulic Radzymińskiej i Blokowej. Sprawdzamy postępy prac oraz podajemy datę końcową tej inwestycji.

REKLAMA

Do rozbudowy Domu Kultury Zacisze urząd dzielnicy na Targówku przygotowywał się od kilku lat. Przed dwoma laty, kiedy ta kulturalna instytucja znajdująca się na rogu Radzymińskiej i Blokowej obchodziła swoje 55-lecie istnienia, rozstrzygnięto przetarg na modernizację i rozbudowę wysłużonego i przyciasnego budynku.

Jak zmieni się Dom Kultury na Zaciszu?

Będzie połączeniem istniejącego, zmodernizowanego już budynku i nowej bryły z szeregiem kluczowych funkcjonalności. Elewacja obiektu ma być połączeniem granitowej cegły, drewna i szkła. Wejście główne zostanie usytuowane od strony ul. Radzymińskiej. Tu także powstanie kawiarnia. Po stronie południowo-zachodniej zostanie dobudowana nowa kubatura o powierzchni użytkowej bliskiej 1,6 tysiąca mkw, w której zlokalizowana będzie sala widowiskowa z zapleczem technicznym i garderobami, foyer z bufetem (częściowo otwartym na teren zielony), szatnia i pomieszczenie kasowe, nowe sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Ważnym elementem będzie miejsce aktywności lokalnej. Na wyższych kondygnacjach powstanie sala wystawowa, pomieszczenia biurowe, studio nagrań, sala muzyczna, wokalna, baletowa oraz dwie pracownie tematyczne. Już teraz ciekawość wzbudza ogólnodostępny taras o łącznej powierzchni ok. 120 m2 i ekologiczny "zielony dach". Będzie on mógł być wykorzystywany jako przestrzeń do organizowania zajęć oraz występów plenerowych. Będzie też pełnić funkcję edukacyjną, bo na ścianach mogą zostać zawieszone budki lęgowe dla ptaków i owadów. Na terenie wokół budynku powstanie scena letnia oraz 19 dodatkowych miejsc parkingowych, co w sumie da 49 miejsc postojowych. Trzy z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Po rozbudowie, w domu kultury, w jednym czasie będzie mogło przebywać do 230 osób. Widownia sali widowiskowej ma pomieścić 203 gości.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Dom Kultury Zacisze gotowy za dwa lata

Obecnie wykonywane są prace konstrukcyjne w nowej bryle budynku. Do 2025 roku planowane jest zamknięcie wszystkich robót budowlanych.

- Prace budowlane powinny zakończyć się na wiosnę przyszłego roku. Natomiast wszystkie prace wykończeniowe i związane z urządzeniem otoczenia wokół budynku - w przeciągu dwóch lat - poinformowała wiceburmistrz Katarzyna Górska-Manczenko.

- Rozbudowa Domu Kultury Zacisze była bardzo wyczekiwaną inwestycją, cieszymy się, że udało ją się rozpocząć. Obiekt będzie większy, dlatego będziemy mieli większe możliwości. Będziemy mieli salę teatralną z prawdziwego zdarzenia, która da nam możliwość zaproponowania większej liczby wydarzeń oraz aktywności dla mieszkańców - powiedział dyrektor domu kultury Rafał Dworacki.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024