REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Tężnia solankowa już za rok?

  27 maja 2024

alt='Tężnia solankowa już za rok?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Choć ma zapewne znikome walory prozdrowotne, to z pewnością działa na nasze organizmy relaksacyjne - nie można jej zatem odmówić racji bytu. Mowa o solankowej tężni, która ma szansę powstać na terenie Targówka Fabrycznego lub Zacisza. O jej przyszłości zdecydują mieszkańcy.

REKLAMA

- Dzielnica Targówek, ale i cała Warszawa, od lat nie radzi sobie z problemem smogu oraz zanieczyszczeniami. Wybudowanie tężni solankowej bardzo pozytywnie wpłynie na organizm człowieka i środowisko - uzasadnia sens wydania na taki obiekt 800 tys. zł pomysłodawca.

Czy osiedlowa tężnia ma sens?

Jak tężnia solankowa miałaby pozytywnie wpłynąć na środowisko - tego autor nie wyjaśnia. Natomiast co do walorów zdrowotnych tego typu obiektów na ludzki organizm - zdania są podzielone. Nie można porównywać minitężni do np. ogromnej tężni w Ciechocinku, Wieliczce czy do nadmorskiego klimatu, gdzie solanka ma działanie stymulujące układ immunologiczny. O profilaktyce lub leczeniu układu dróg oddechowych podczas wdychania solanki z osiedlowych tężni, których w ostatnich latach sporo postawiono, nie może być zatem mowy, ale z całą pewnością wpływają one na dobre samopoczucie. Można się przy nich zrelaksować i odprężyć.

Wstąp do księgarni

Solanka na Targówku Fabrycznym lub Zaciszu

Projekt radnego Norberta Zielińskiego zakłada wykonanie tężni solankowej w tzw. technologii mokrej, obok Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej 6 na Targówku Fabrycznym lub obok placu zabaw przy Tużyckiej 35 na Zaciszu. Projekt zakłada też dostosowanie terenu przyległego do tężni, tzn. zadbanie o ustawienie nowych ławek i koszy na śmieci, zakup i montaż ekologicznych latarni i wykonanie nowych nasadzeń roślinności. Tężnia solankowa dla mieszkańców Targówka Fabrycznego, Elsnerowa i Zacisza ma sporą szansę zwycięstwa w czerwcowym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy. Ewentualna realizacja już w przyszłym roku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break