REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Magia świąt na Targówku coraz droższa

  28 maja 2024

alt='Magia świąt na Targówku coraz droższa'
Świąteczne oświetlenie w parku Wiecha zawdzięczamy zrealizowanemu projektowi w ramach budżetu obywatelskiego. Źródło: Urząd Dzielnicy Targówek

Co prawda bożonarodzeniowy czas mamy już dawno za sobą, jednak budżet obywatelski nie pozwala nam o nim zapomnieć.

REKLAMA

W ostatnich latach nowy dzielnicowy radny Norbert Zieliński z powodzeniem realizował swoje projekty dotyczące iluminacji świątecznych na terenie dzielnicy. W 2022 roku świąteczna magia lśniła w parku Wiecha. Wówczas 150 tys. zł przeznaczone na projekt nie robiło wrażenia. W minionym roku kwota w budżecie obywatelskim wzrosła do 350 tys. zł, ale świąteczne iluminacje rozbłysły zarówno w parku Wiecha, jak i w parku Bródnowskim.

Magia świąt ponad wszystko

W grudniu br. świąteczne ozdoby rozbłysną w parku Wiecha oraz Bródnowskim, dzięki projektowi za 350 tys. złożonemu rok temu. W projekcie uwzględniono oświetlenie drzew, postawienie około 15 ozdób przestrzennych jak: renifery, sanie Mikołaja, bombki, prezenty, gwiazdę, bałwana, podświetlenie fontanny, tunel zrobiony z iluminacji, iluminację z napisem "Targówek" do zdjęć. Ponadto projekt zakłada zorganizowanie jarmarku świątecznego. Autor przekonuje, że "na Targówku brakuje takich miejsc w okresie świątecznym". Nie wszyscy zgadzają się z tą opinią - przypominają, że przy urzędzie dzielnicy takie iluminacje już się pojawiały. Padają też zarzuty o niegospodarność.

- Czy w dobie kryzysu i wysokich opłat za prąd, rezygnowania z podświetlania mostów, takie iluminacje są potrzebne? - dopytuje jeden z mieszkańców. Ubiegłoroczne, czerwcowe głosowanie mieszkańców nie pozostawiło jednak złudzeń - magia świąt ponad wszystko.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Świątecznie na Targówku również w 2025 roku?

Ledwo pożegnaliśmy ubiegłoroczne święta, a do budżetu obywatelskiego na kolejny rok wpłynął projekt świątecznych iluminacji w parku Wiecha i parku Bródnowskim oraz zorganizowanie jarmarku świątecznego. Tym razem koszt projektu w porównaniu do tego ubiegłorocznego wzrósł o kolejne 100 tys. zł. Czy mimo to mieszkańcy ponownie dadzą się uwieść świątecznej magii i w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim dzielnicy poprą ten projekt? Wkrótce się okaże.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA