REKLAMA

Targówek

Bródno na starej fotografii

 

Dawno temu na Suwalskiej. "To zupełnie inne miejsce"

  25 czerwca 2024

alt='Dawno temu na Suwalskiej. "To zupełnie inne miejsce"'
Skrzyżowanie ul. Suwalskiej i Chodeckiej w dniu Wszystkich Świętych roku pańskiego 1996. Sporo się zmieniło, prawda? źródło: czytelnik

Warszawa tak szybko i dynamicznie się zmienia, że aż ciężko uwierzyć, jak blisko trzy dekady temu wyglądało skrzyżowanie ulic Chodeckiej i Suwalskiej na Bródnie.

REKLAMA

Fotografia wykonana została dokładnie 1 listopada 1996 roku. Krajobraz w niczym nie przypomina dzisiejszych czasów - z tamtej, dość szarej rzeczywistości, zostały tylko drzewa.

Kto pamięta trylinkę?

Zdjęcie przedstawia północno-wschodni narożnik skrzyżowania Chodeckiej i Suwalskiej. Chodecką mknie rozklekotany autobus marki Ikarus. Wjazd w ulicę Suwalską wyłożony jest kostką, tzw. trylinką. - To pamiątka po licznych awariach wodociągowych w latach osiemdziesiątych - mówi nasz Czytelnik, który podzielił się tym zdjęciem. - Na skrzyżowaniu bez przerwy pękały rury, dlatego służby drogowe nie bawiły się już w układanie asfaltu i fragment Suwalskiej został wyłożony trylinką. Tak zostało aż do połowy lat dwutysięcznych - mówi. Na chodniku - dziś ogrodzonym biało-czerwonymi palikami - zaparkowane są trzy auta. Nowiutki wtedy Opel Corsa, sportowe, ale zaniedbane BMW oraz dawno nie myty wan. Wprawne oko dopatrzy się jeszcze malucha zaparkowanego przy Chodeckiej, wbrew znakowi zakazu powieszonego na betonowym słupie latarni.

Od tamtego, chłodnego i pochmurnego Dnia Wszystkich Świętych sporo się zmieniło, prawda?

(pik)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Jab

30.06.2024 00:45

Trylinka wygląda na równiejszą nawierzchnię od dzisiejszej na ulicach Bródna, nie ma też na niej progów zwalniających. Podrapane i krzywe słupki biało-czerwone oraz czarne plotki nie szpecą krajobrazu. Przestrzeń służy do parkowania a dzisiaj s sama, wygrodzona słupkami, w większości służy do niczego. Czy my potrzebujemy urzędników? Jak widać bez nich, niższym kosztem, było estetyczniej, mądrzej i bardziej optymalnie.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA