REKLAMA
Prawo własności jest w Warszawie przestrzegane przez urzędników niezwykle skrupulatnie. Niekiedy aż do przesady...
Mieszkańcy Odolan mają dość kurzu i życia na placu budowy. - Deweloperzy zachęcają bliskością centrum, szybką rozbudową, zagęszczeniem terenów zielonych. A wszędzie ciężarówki ze złomem - żali się czytelniczka.
"Zakorzenieni na Woli" to cykl prezentujący ludzi, którzy z dzielnicą związani są od lat. Tu żyją i pracują, nierzadko wykonując zapomniane od dawna zawody. W tym wydaniu - pan Mieczysław Gałązka, który prowadzi zakład tapicerski przy ulicy Złotej 71, pomiędzy ul. Żelazną a al. Jana Pawła II.
"Niemiecki" finał tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów będzie można zobaczyć na dużym ekranie Multikina na Woli.
W tym roku mieliśmy 69 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji na ścianie budynku przy ul. Nowolipie 9b odsłonięto mural ku pamięci Marka Edelmana, przywódcy tegoż powstania.
- Urząd dzielnicy liczy tylko zyski, a nic nie obchodzi go jakość życia mieszkańców. Od 2008 roku prosimy o przeniesienie targowiska z ul. Płockiej. Brud, smród i hałas od rana do wieczora - skarży się pani Alicja.
Stara piosenka ludowa wspominała o głęboko kopanej studzience, przy której przesiadywała Kasia. Na Krochmalnej siedziałaby w wodzie...
Na rogu Złotej i Twardej stoi zniszczony budynek po dawnej szkole nr 239 im. Tupaca Amaru. Nieużywany od 2001 roku. - Sprawa pomiędzy miastem a właścicielem jest w sądzie - mówi Paweł Pawlak, radny Woli. A w murach szaleją bezdomni a nawet... paintballowcy.
Restauracja "Pod czerwonym wieprzem" istnieje przy Żelaznej 68 od lat. Nazwa nawiązuje do lat PRL-u. Wrażenie robi reklama na budynku przy Grzybowskiej. Czy na pewno każdy z czytelników chciałby mieć coś takiego na ścianie?
Etam Cru - absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych - stworzyli na ślepej ścianie kamienicy przy Dzielnej 72 mural: ścienne malowidło upiększające szpetną rzeczywistość.
Budynek przy ul. Młynarskiej 33 to pozostałość po dawnej Fabryce Wyrobów Metalowych Czajkowskiego. - Szkoda, że takie zabytkowe miejsca niszczeją na naszych oczach - pisze do redakcji pan Tadeusz. Czy budynek zostanie zburzony?
Bary mleczne to jeden z symboli PRL-u, w stolicy w ostatnich latach przeżywają jednak renesans. Na Woli nie było takiego od lat. W lutym przy Siennej 83 (wejście od Żelaznej) została otwarta "Mleczarnia". Bar mleczny, ale nowego typu.
"Wola. To lubię!" - to cykl, w którym prezentujemy charakterystyczne miejsca w dzielnicy. Nie zawsze estetyczne - ale zawsze niepowtarzalne, które wyróżniają Wolę na tle innych warszawskich dzielnic. Czekamy na opinie (redakcja@gazetaecho.pl, 22 614-58-28) - co lubisz na Woli? W tym wydaniu Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego i zajęcia... capoeiry dla dzieci.
"Zakręceni lokalnie" to cykl "Echa" prezentujący mieszkańców Woli, którzy w swojej okolicy odnaleźli pasję. Tym razem grupa zapaleńców, którzy przekonują, że nurkować można nawet wśród kamienic.
"Witamy na Euro" - napis tej treści, w języku angielskim i ściany przyozdobione wielkimi banerami zachęcającymi do udziału w Euro 2012 widać do dziś przy Prądzyńskiego. Czyli "przeżyjmy to jeszcze raz".
Ogromną pasją pani Magdaleny Jaroszewicz jest taniec. Od najmłodszych lat ćwiczy i doskonali swoje umiejętności. Osiągnęła bardzo wiele, ale przede wszystkim przełamała stereotyp cheerleaderki.
"Zakorzenieni na Woli" to cykl prezentujący ludzi, którzy z dzielnicą związani są od lat. Tu żyją i pracują, nierzadko wykonując zapomniane od dawna zawody. W tym wydaniu - pan Jerzy Kalinowski, który prowadzi wraz z żoną Magdaleną "Archiwum starych lamp i żyrandoli", mieszczące się przy ul. Olbrachta 6, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Górczewską.
Nasz jesienny artykuł na temat wyjątkowości bazaru na Kole wzbudził dyskusję wśród okolicznych mieszkańców. - Dla kolekcjonerów - owszem, to wspaniałe miejsce, ale dla nas - mieszkańców Koła, to po prostu tragedia - mówi pan Michał.
"Zakorzenieni na Woli" to cykl prezentujący ludzi, którzy z okolicą związani są od lat. Tu żyją i pracują, nierzadko wykonując zapomniane od dawna zawody. W tym wydaniu - pan Waldemar Konopienis i jego zakład jubilerski mieszczący się w pawilonie przy ul. Ciołka 35, tuż przy ul. Obozowej.
To już dziewiąty rok przedstawiania pomysłów władz miasta na przyszłość ulicy Towarowej. Czy ostatni? Pożyjemy, zobaczymy. Trzeba przyznać, że materia jest trudna.
LINKI SPONSOROWANE