REKLAMA
46% wyborców z Wawra poparło partie prawicowe, tylko 10% lewicę.
Willa "Bajka" przy ulicy Lokalnej 57/59 uratowana. Przedwojenny dom był tak zdewastowany, że groziła mu rozbiórka. Teraz prowadzone są w nim intensywne prace rewitalizacyjne.
Trwają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania centrum Falenicy i przyszłości popularnego targowiska.
Od czterech miesięcy na mapie Wawra funkcjonuje niezwykłe miejsce. Przy ul. Ogórkowej 32 działa hotel dla psów i...świń.
Straciła pół godziny, ponieważ nie spojrzała na znaki. Zaparkowała i... zablokował ją autobus, który ma tu tymczasową pętlę.
Szkoła przy Alpejskiej zaangażowała się w lobbowanie na rzecz projektów w budżecie partycypacyjnym. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wśród dzieci rozpoczął się swoisty wyścig - kto zbierze więcej podpisów pod wypełnionymi już (!) kartami do głosowania. Nagroda - wyjście na pizzę.
II wojna światowa była przełomem w historii Warszawy i Wawra. Od jej zakończenia minęło już 70 lat, ale wciąż pojawiają się pomysły na kolejne pomniki. Czy są rozsądne?
Bloki w Marysinie Wawerskim budowano w latach 60-tych. Nikomu nie śniło się wówczas, że zapotrzebowanie na miejsca parkingowe może być większe niż jedno na pięć, sześć mieszkań. Czasy się zmieniły, krajobraz również: dziś trudno w tej części Wawra znaleźć nierozjeżdżony trawnik, bo auta są na każdej wolnej przestrzeni.
To była impreza! Mieszkanki przeznaczonego do rozbiórki domu przy Żegańskiej 2 wraz z grupą znajomych zorganizowały pożegnalną imprezę w wykwaterowywanym domu. Były tańce, wino i wspomnienia. Po 80 latach budynek zostanie rozebrany, by ustąpić miejsce nowej inwestycji drogowej - tunelowi pod torami PKP. - Wyprowadzka to nie była łatwa sprawa - przyznają zgodnie organizatorki imprezy.
Tablica upamiętniająca kaźń 45 rembertowskich Żydów rozstrzelanych przez SS w sierpniu 1942 roku jest niedostępna. - Żeby zapalić przed nią znicz, trzeba przeskoczyć rów melioracyjny. To dobre dla młodych i sprawnych, ale nie dla nas, starszych ludzi - mówi nasza czytelniczka. Urzędnicy powinni ustawić nad kanałem mostek.
Od czterech lat na ogromnej powierzchni ponad 15 tys. mkw. przy ul. Marsa firma MT Polska organizuje targi. Każdego roku odbywa się tu ponad 190 różnych imprez, które odwiedza łącznie ponad 200 tys. zwiedzających. W pogoni za prestiżem, i możliwościami nawiązania współpracy międzynarodowej uczestnicy oszczędzają na parkingu, blokując samochodami okoliczne ulice Marysina.
Robotnicy budujący tunel w Międzylesiu znaleźli... no właśnie, co to jest?
Po każdym artykule na temat linii otwockiej pojawia się przynajmniej jeden komentarz typu "To nie stacja, to przystanek". Może już czas napisać słownik polsko-kolejarski?
Wokół nas jest wiele miejsc, które mijamy i czasami zastanawiamy się, co to za miejsca i jaką kryją tajemnicę. Cyklicznie, razem z czytelnikami chcemy odkrywać te tajemnice, poznawać ciekawe miejsca.
Wokół nas jest wiele miejsc, które mijamy i czasami zastanawiamy się, co to za miejsca i jaką kryją historię. Razem z czytelnikami chcemy odkrywać te tajemnice, poznawać ciekawe miejsca.
Prace nad budżetem partycypacyjnym weszły na etap dyskusji nad zweryfikowanymi projektami. Dyskutujmy więc. Czy w Wawrze powinny zostać urządzone łąki kwietne?
Gdzie znajduje się tytułowy raj? Na Pazińskiego - niespełna kilometrowej uliczce, ze znikomym ruchem. Okolica jest gęsto usiana znakami zakazu zatrzymywania się, a straż miejska niezwykle gorliwie przykłada się tu do swoich obowiązków. Można zapytać: cóż w tym złego?
Przyjdzie walec i wyrówna. Przedwojenny dom przy ulicy Żegańskiej 2 niedługo zostanie rozebrany. - Wielka szkoda. W tym domu mieszkało i żyło pięć pokoleń mojej rodziny. Pozostaną wspomnienia i archiwalne fotografie - mówi Agata Wróblewska, której pradziadek postawił międzyleską kamienicę w 1936 roku. Niestety, rusza budowa tunelu pod linią kolejową na linii Warszawa-Otwock, i dom pójdzie pod kilof.
Taki obrazek można zobaczyć w Radości. Jeden z naszych czytelników krótko opisuje swoją wycieczkę na miejscowy plac zabaw: "Przeraziłem się!".
Jak nazywa się nowa ulica na osiedlu Las: Nowozabielska czy Łasaka? Jak to często bywa w Warszawie, odpowiedź nie jest taka oczywista. Prześledźmy sprawę chronologicznie. Intryga zaczyna się w latach 30-tych.
LINKI SPONSOROWANE