REKLAMA
Dzieci lubią bawić się w piaskownicy. Piasek to także naturalne środowisko załatwiających potrzeby czworonożnych przyjaciół człowieka. - Czy w naszej dzielnicy przestrzega się zasad higieny? Czy piaskownice kontroluje sanepid? - w imieniu zaniepokojonych mam pyta radna Joanna Mroczek.
Mieszkańcy bloku przy Kondratowicza 18 boją się, że Szpital Bródnowski zabierze im parking. - Urząd dzielnicy najpierw wywiesił ofertę wydzierżawienia parkingu, a później się wycofał. Jeden z mieszkańców złożył swoją propozycję, ale go zignorowano. Co dalej? - pyta zaniepokojony czytelnik "Echa".
- Rów deszczowy przy Rolanda i Sawy nie spełnia swojej roli, ponieważ jest notorycznie zasypywany gałęziami - zwraca uwagę radny Jędrzej Kunowski.
- Wszystko wisi. Kable wiszą. Dziadostwo było, jest i będzie - skarżą się mieszkańcy budynku przy Żuromińskiej 14. Przez pięć lat było tam czterech administratorów. Żaden ich zdaniem nie zrobił niczego pożytecznego. - Nie można nic zrobić, bo stan budynku jest dowodem w sprawie - tłumaczy administrator Grzegorz Zieleniewski.
Może nie tyle w łódce, ile w kajaku. I nie w jednym, a w dwóch. Radni Jędrzej Kunowski i Tomasz Cichocki urządzili sobie spływ po Kanale Bródnowskim. Jednym z powodów były zapowiedzi ratusza, że po renowacji szlaku zostanie zorganizowany spływ dla mieszkańców. - Chcieliśmy zobaczyć, czy to możliwe - mówią.
Pasaż przy Kondratowicza trudno pokonać na własnych nogach. - Był taki film "Obcy musi fruwać". No to swój chyba może chodzić? Tylko którędy? - żali się pan Zbigniew, patrząc na chodnik zastawiony samochodami. - Trzeba koniecznie wydzielić miejsca parkingowe - postuluje przewodniczący rady dzielnicy Zbigniew Poczesny.
Rejon cmentarza Bródnowskiego jest szczególnie pożądany przez potencjalnych handlarzy. - Straż miejska ich przegania. Nie można tam wyznaczyć im stoisk? - pyta radny Miłosz Stanisławski. - Mogą tam stać tylko sprzedający produkty związane z cmentarzem - odpowiada rzecznik dzielnicy Rafał Lasota.
To będzie prawdziwa zagadka początku XXI wieku. Szkło powiększające, zapałki, wyciskarka do czosnku - kufer z tymi przedmiotami został zakopany na Targówku. Gdzie? To tajemnica. Czy ktoś kiedyś go znajdzie?
Andrzej Zawadzki, pedagog, nauczyciel, animator kultury i polonista, zmarł 29 lipca.
26 lipca zmarł w wieku stu lat ksiądz kanonik Antoni Gościmski, rezydent parafii Chrystusa Króla na warszawskim Targówku.
Od wielu lat mieszkańcy Zacisza bezskutecznie starali się o modernizację skrzyżowania Kondratowicza - Blokowa. Osiedle się rozrastało, pod lasem wyrosły nowe, piękne bloki, natężenie ruchu rosło, a na krzyżówce tych dwóch ulic "walka" wyjeżdżających z osiedli z pędzącymi ulicą Kondratowicza trwała.
Nasz kwietniowy artykuł na temat bezpańskich kotów pomieszkujących kątem przy ulicy Turmonckiej wywołał ostrą reakcję pań, które na własną rękę próbują pomagać zwierzętom. - Ze słów pani naczelnik wydziału ochrony środowiska dzielnicy wynika, że tylko przeszkadzamy. A to nieprawda - mówi oburzona Ewa Nowakowska.
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Praga" jako jedyna spółdzielnia w kraju wzięła udział w unijnym projekcie "Oszczędzanie Energii w Rejonach Miejskich poprzez Odnowę i Nowe Sposoby Dostarczania Energii - EnSURE". W ramach projektu, pilotażowo zostanie zamontowana instalacja solarna podgrzewająca wodę na jednym z wielomieszkaniowych bloków.
Zmienność planów zagospodarowania w naszej dzielnicy, czyli urzędowego ustalenia gdzie i jak można zabudować poszczególne tereny, idzie wraz kierunkiem kolejnych inwestycji deweloperów.
Od kilku tygodni mieszkańcy Targówka mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu bezprzewodowego - TargówekNET. Na razie działa on tylko w okolicy urzędu dzielnicy, wkrótce jednak będzie można swobodnie surfować także w parku Bródnowskim i pod Teatrem Rampa.
Pięć podwórek na Targówku ma szansę na całkowitą zmianę wyglądu poprzez budowę ekologicznego ogródka. Akcja nazywa się "Zasadź Targówek", a pierwsze ogródki są już gotowe.
Na początku roku skończyła się przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza. Sprzęt ekip budowlanych wykonujących remont uszkodził chodnik. I nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności, a tym bardziej - naprawy.
Pod koniec długiego weekendu podczas nurkowania w zbiorniku w Piechcinie zginęła Beata Tkaczyk-Bobińska, nauczycielka z bródnowskiej szkoły na Balkonowej. Społeczność szkolna była wstrząśnięta tą informacją. Nauczycielka cieszyła się dobrą opinią u rodziców, a dzieci ją bardzo lubiły. Wczoraj została pochowana na Bródnie. W pogrzebie wzięło udział mnóstwo uczniów i nauczycieli. Obecny był poczet sztandarowy szkoły.
Mieszkańcy Zacisza i Elsnerowa od lat są zalewani przez wody opadowe - wciąż borykają się z problemem podtopień. Czują się zapomniani i lekceważeni przez władze dzielnicy i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Ich zdaniem, konieczne inwestycje wciąż omijają ich miejsce zamieszkania.
Budynek przy Gościeradowskiej 7a jest w opłakanym stanie. Straszy grzybem na ścianach, brudną klatką schodową oraz nieotynkowaną elewacją. Mieszkańcy żyją tam bez ciepłej wody, gazu i ogrzewania. Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, który zarządza budynkiem, nie zamierza nic z tym zrobić. Wcale nie z powodu braku pieniędzy.
LINKI SPONSOROWANE