REKLAMA
Mieszkańcy piątej klatki bloku przy ulicy Conrada 10 od pół roku nie mogą doprosić się naprawienia zepsutego domofonu. - Dlaczego spółdzielnia nie czuje się odpowiedzialna za zlikwidowanie usterki? Bez klucza nie można dostać się do klatki - irytuje się pan Wojciech.
Bielany obfitują w małe wodne ekosystemy - stawy Brustmana, Kellera, Młocińskie czy Potok Bielański. - Niedługo na ryby będziemy jeździć metrem nad stawy "słodowieckie" - żartuje pan Mirek wskazując na sporych rozmiarów rozlewisko przy stacji metra Słodowiec.
Na rogu ul. Maczka i Rudnickiego stoi piękne, nowe osiedle, a wokół wiele zieleni i miejsc do spacerów. Ten ładny obrazek ma jednak liczne skazy.
Grupa studentów AWF i UW co weekend oragnizuje bezpłatne spotkania dla kreatywnej młodzieży, która chciałaby spędzić wolny czas w nietypowy sposób.
Obecnie na terenie Bielan funkcjonują cztery publiczne żłobki, dwa przy ul. Wrzeciono, jeden przy Klaudyny i jeden na Kochanowskiego. Kolejki oczekujących maluchów są bardzo długie.
Palący od wielu lat problem braku kanalizacji na osiedlu Młociny już wkrótce się zakończy. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uzupełniło brakującą dokumentację i rusza z pracami.
O problemach mieszkańców budynków komunalnych przy ul. Szegedyńskiej 13a pisaliśmy już wiele razy.
Chodnik czy podkłady kolejowe? I kiedy wreszcie będzie ogrodzenie uniemożliwiające parkowanie aut na Dewajtis? Historia feralnej ulicy i dojścia do UKSW zdaje się nie mieć końca.
Obecne oblicze parku Aspekt pozostawia wiele do życzenia - zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wyposażenia rekreacyjnego.
Na rogu ulic Broniewskiego i Duracza za trzy lata stanie gmach Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.
Celem montażu domofonów w blokach z zasady powinna być poprawa bezpieczeństwa lokatorów. Okazuje się jednak, że nie wszędzie spełniają one tę podstawową funkcję.
Na Bielanach jest około 5,9 tys. lokali komunalnych. Przed rokiem 2009 dzielnica sprzedawała z tych zasobów ponad 400 mieszkań rocznie.
Określenie "stare" idealnie oddaje wygląd podwórka przy ul. Lisowskiej 29 na Starych Bielanach. O fatalnym stanie chodnika i schodów poinformowali nas mieszkańcy i poprosili o interwencję.
Szafirowo-pomarańczowy to oficjalny kolor podłoża placów zabaw według rządowego programu "Radosna szkoła". Niestety, wykonawcy nie chcą budować nawierzchni w tym kolorze - jest po prostu zbyt droga. Efekt? Pieniądze są, a placów zabaw brak.
Przez ul. Prozy na Młocinach prowadzi niebieski szlak turystyczny, tzw. bielański. Jest on notorycznie zaśmiecany przez brudasów, którzy wyrzucają tu swoje domowe śmieci.
Mieszkańcy Bielan poprosili "Echo" o interwencję w sprawie obskurnej budki znajdującej się w pasie drogowym przy ul. Żeromskiego, na chodniku przy skrzyżowaniu z ul. Kornela Makuszyńskiego.
Zielony skwer przy ul. Staffa na tyłach sklepu "Radek" przy urzędzie dzielnicy Bielany ma w przyszłości zmienić swe oblicze. Będzie fontanna, ławeczki i więcej zieleni. - Obiecanki, cacanki. Postawcie najpierw kosze na śmiecie - zauważają mieszkańcy.
Mieszkańcy bloku przy ul. Conrada 10 poprosili "Echo" o interwencję w sprawie wymiany okien w ich budynku. Obecne mają już... 35 lat.
Kilku lokatorów z bloku przy ul. Kasprowicza 50 od pewnego czasu toczy prawdziwą batalię z właścicielką sklepu spożywczo-monopolowego znajdującego się na parterze budynku. O co chodzi? O alkohol - do późnych godzin wieczornych. A może o zwykłą sąsiedzką złośliwość?
O co chodzi? O skrót prowadzący z bloków przy ulicy Kasprowicza i Przy Agorze w kierunku węzła Młociny. Chodnik jest w fatalnym stanie, a na dodatek urywa się w połowie drogi.
LINKI SPONSOROWANE