REKLAMA

Targówek

obyczaje »

 

Rośliny znikają z parku Bródnowskiego. "Złodzieje sadzonek nie próżnują"

  17 listopada 2023

alt='Rośliny znikają z parku Bródnowskiego. "Złodzieje sadzonek nie próżnują"'
źródło: Urząd Dzielnicy Targówek

W parku Bródnowskim dochodzi do regularnych kradzieży. Azalie i rododendrony - te rośliny znikają najczęściej. Złodzieje dewastują przy tym nowe nasadzenia.

REKLAMA

Rododendrony kwitną w maju i czerwcu. Kwiaty wyrastają na długich szypułkach, w kwiatostanach na szczytach pędów. Kwiatów jest bardzo dużo, a ich kolor można wybierać z szerokiej gamy: od białego, poprzez żółty, pomarańczowy, różowy, czerwony, aż po fioletowy. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Z kolei azalie ogrodowe są cenione za piękne różnokolorowe kwiaty. Te ozdobne krzewy dostępne są w setkach odmian i cieszą się niesłabnącą popularnością. Również - jak się okazuje - wśród ogrodowych złodziei.

Kradną krzewy w parku Bródnowskim

Niedawno Urząd Dzielnicy Targówek poinformował o trwających pracach przy aranżacji różanki w parku Bródnowskim. Nasadzenia roślin i krzewów prowadzone były w bezpośrednim sąsiedztwie rzeźb Anioła, Raju i Abakanów. W sumie na różance o powierzchni około 2 tys. m2 pojawiło się ponad 6 tys. roślin. Nie wszystkie jednak przetrwają do wiosny.

- Niestety nowe nasadzenia już znalazły pozbawionych zasad "amatorów zieleni". Złodzieje sadzonek nie próżnują - poinformowali urzędnicy. Tylko w ciągu jednego tygodnia odnotowali kradzież kilkunastu sadzonek azalii i rododendronów o wartości ponad 1,5 tys. zł.

Wstąp do księgarni

Urząd Dzielnicy Targówek apeluje

Jak informują urzędnicy, skradzione sadzonki zostaną uzupełnione przez firmę wykonującą prace ziemne, jednak urzędnicy proszą mieszkańców o zwracanie uwagi na akty wandalizmu lub kradzieże w parku Bródnowskim. - W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości prosimy o kontakt ze strażą miejską lub policją - apelują.

DB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA