REKLAMA
Prace nad poszerzaniem najważniejszego mostu w Warszawie i przebudową Trasy Armii Krajowej dobiegły końca.
Mroki średniowiecza! Tak możemy określić miejsce, w którym mieszkamy - grzmią mieszkańcy ulicy Małego Rycerza na Białołęce. Postulują budowę nawierzchni, chodników i latarń. I proszą burmistrza o pomoc.
Prace na remontowanej Trasie AK i moście Grota idą pełną parą. Na Marymoncie trwa asfaltowanie jezdni, zaś na Żeraniu robotnicy rozbierają rusztowania pod estakadą prowadzącą z Trasy Toruńskiej na Modlińską.
Uwaga, kierowcy. W ten weekend naprawiana będzie nawierzcnia ul. Odlewniczej na Żeraniu.
Trakt Nadwiślański jest już otwarty. Oto lista zaobserwowanych na nowej ulicy dziwnych zjawisk.
Wjazd z Bródna na Trasę Toruńską był gehenną od dawna, a teraz spotęgowała go nowa organizacja ruchu. Nie ma bowiem zjazdu z Trasy AK na Wisłostradę i kierowcy muszą korzystać z objazdu przez Bródno.
Trwają przygotowania do budowy jednej z ważniejszych dróg Zielonej Białołęki, która w przyszłości stanie się trasą dla autobusów komunikacji miejskiej po wschodniej stronie Głębockiej.
Mehoffera nie dołączy do ulic wyposażonych w progi zwalniające. Zdaniem ZDM nie ma uzasadnienia dla uspokojenia na niej ruchu.
Przy Światowida trwa grodzenie terenu, na którym rozpocznie się wkrótce budowa Galerii Północnej. Już teraz warto pomyśleć, jak do niej dojedziemy.
Przy powstających na Białołęce szkołach znajdą się specjalne miejsca dla rodziców dowożących dzieci samochodami. Jak je nazwać?
Znowu walczymy z problemami, które sami stworzyliśmy. Na Odkrytej policja pilnuje, czy kierowcy umieją przejeżdżać przez progi wyspowe.
Przy okazji budowy linii tramwajowej powstał pierwszy odcinek oczekiwanego od lat Traktu Nadwiślańskiego. Ma 500 m długości. I nie znajduje się nad Wisłą.
To było do przewidzenia. Ogromna większość kierowców omija progi wyspowe, zamontowane niedawno na ul. Odkrytej i Ordonówny. Radny Wojciech Tumasz proponuje zamontowanie między nimi separatorów.
Wąska uliczka Żywiczna na Henrykowie jest mała, ale bardzo intensywnie używana przez kierowców. Nic dziwnego, że drogowcy postanowili wykorzystać ładną pogodę i odtworzyć naziemne znaki na Żywicznej.
W tym roku skończą się rajdy po ulicy Szamocin. ZDM wybiera właśnie wykonawcę, który zamontuje tam progi zwalniające.
Ten i kolejny rok przyniosą wiele zmian dla kierowców ze wschodniej Białołęki. Przebudowana zostanie ulica Zdziarska wraz z rozpadającym się mostkiem, nawierzchnie zyskają ulice Szlachecka i Verdiego. Zbudowane zostanie także przedłużenie ulicy Skarbka z Gór. - Dzięki temu kierowcy nie będą utykać na przejeździe przez Magiczną do Głębockiej. Samochody pojadą prosto do ronda - mówi Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki.
Wzdłuż tej jednej z najważniejszych arterii Białołęki stoją latarnie sprzed półwiecza. Ledwo świecą, przez co jest tu bardzo niebezpiecznie. Tym bardziej, że po zmroku jezdnię przekraczają piesi, a ulicą mkną ciężarówki i tiry. - Strach tędy chodzić, ale nie ma wyjścia - mówią piesi.
W niedługim czasie powstanie kolejny odcinek ul. Kartograficznej. Na nową część drogi, która dotrze do najdalszych osiedli Zielonej Białołęki - tuż przy granicy z Markami, zarezerwowaliśmy już w budżecie 1,5 mln złotych. Następnym zadaniem będzie budowa ul. Siecznej.
700-metrowy odcinek Ruskowego Brodu czeka kapitalny remont. Utrudnienia potrwają do 11 kwietnia.
W związku z budową kanalizacji na ulicy Głębockiej, część tej ulicy została wyłączona z ruchu, a objazdy poprowadzono m.in. ulicą Skarbka z Gór. Piesi mijają się tam z samochodami, na ślepo, w całkowitych ciemnościach - pisze czytelnik.
LINKI SPONSOROWANE