REKLAMA

Bielany

różne »

 

Taras nad Stawami Brustmana spróchniał

  7 października 2014

alt='Taras nad Stawami Brustmana spróchniał'

Stawy Brustmana to chluba Wawrzyszewa. Ich centralnym punktem jest drewniany pomost, jakby taras widokowy. Wejść tam nie można, bo może się zawalić.

REKLAMA

Budowla ma kilkadziesiąt lat, więc "zmęczenie" materiału jest całkiem naturalne. Co jakiś czas trzeba pomost remontować, a na Bielanach jakby o tym zapomniano. Deski spróchniały, wyginają się niebezpiecznie i w każdej chwili mogą pęknąć. Można wpaść w dziurę i zrobić sobie krzywdę, a jak ktoś przesadzi i zacznie na przykład po deskach biegać - kąpiel murowana. A dzieci nieraz na ten pomost wbiegały. Zresztą, mimo że ogrodzony, to zdarza się, że wbiegają nadal.

- Rada osiedla to ogrodziła, ale nikt przecież tego nie pilnuje, więc spokojnie można wejść. Kiedyś deski nie wytrzymają. Stawy Brustmana to miejsce, w którym zwykle sporo się dzieje. Zdarzało się, że ludzie przyjeżdżali specjalnie, żeby zrobić sobie na tym pomoście zdjęcie - pary ślubne albo dzieci z rodzicami zaraz po komunii. Trzy razy w roku organizujemy tutaj festyny, zawody wędkarskie dla młodzieży. Zdarzało się, że ludzie przyjeżdżali specjalnie, żeby zrobić sobie na tym pomoście zdjęcie - pary ślubne albo dzieci z rodzicami zaraz po komunii. Proszę zobaczyć, próchno. Dzielnica ma tym się zająć, ale ciągle się nie zajmuje - mówi Zygmunt Morawski, przewodniczący samorządu mieszkańców Wawrzyszewa.

Rzecznik dzielnicy obiecuje: będzie zrobione.

- Mamy w budżecie na remont tego pomostu 50 tys. zł. Przewidujemy prace na koniec listopada - mówi Tadeusz Olechowski. - A po co tyle czekać? My nie czekamy, tylko działamy. Załatwiliśmy, że w przyszłym roku będzie tu monitoring. Dzielnica o Stawach jakby zapomniała. To piękny teren, tylko brakuje mu gospodarza - komentuje Morawski.

mac

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (4)

# Alina

07.10.2014 16:31

"Co jakiś czas trzeba pomost remontować, a na Bielanach jakby o tym zapomniano." - no tak, cała uwaga urzędu skupiła się na chodniku przy Dewajtis więc na inne bzdury sił nie starczyło.
"To piękny teren, tylko brakuje mu gospodarza - komentuje Morawski" - można to powiedzieć o całych Bielanach niestety....

# Zabojad

08.10.2014 10:33

Niech Pan Morawski lepiej zajmie sie negocjacjami z administracja w sprawie czynszów bo rosną na potegę!

# aldo

14.10.2014 09:27

Nieco pan Morawski przestanie chlać

REKLAMA

 lewin

11.01.2024 10:13

Wybrałem http://katrina-laubega.pl/zabudowa-i-zadaszenie-tarasu-rodzaje/ szczerze polecam.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024