REKLAMA

Bielany

drogi

 

Encyklopedyczną poszerzą płytami

  8 października 2014

Encyklopedyczną poszerzą płytami

Wąska i nierzadko niebezpieczna dla użytkowników ulica Encyklopedyczna dosłownie za moment ma być poszerzona płytami MON. Jak długo wytrzyma taka prowizorka?

REKLAMA

- Chodzi o odcinek noszący oficjalną nazwę Książąt Mazowieckich. Nasz pomysł to poszerzenie o metr przy pomocy betonowych płyt MON. Dołożymy je z jednej strony, tam gdzie jest zajezdnia tramwajowa - mówi burmistrz Rafał Miastowski.

Znajdujący się po drugiej stronie parking na razie pozostanie w nienaruszonym stanie. Przynajmniej na kilka lat.

- A co z obiecywaną przebudową? Dla nikogo nie jest tajemnicą jak wielkie korki, zwłaszcza w okresie zimowym, są na tym odcinku. Encyklopedyczna to naturalna droga do ominięcia głównej ulicy tego rejonu, czyli Pułkowej. Wiadomo też, że jest za wąska. Bywa, że nie mieszczą się obok siebie dwa duże samochody. A dla idących poboczem pieszych to też bardzo niebezpieczna sytuacja. Słyszeliśmy, że tyle razy obiecywana inwestycja spadła z prognozy finansowej na lata 2017-2020 - domagają się odpowiedzi przedstawiciele Samorządu Mieszkańców Młocin.

- Mamy dobre wiadomości. Inwestycja jest w prognozie finansowej. Co prawda mieliśmy mieć na to 22 mln zł, a ostatecznie będzie to 14 mln, ale i tak można się cieszyć. Inwestycja związana jest także z prawami osób prywatnych do gruntów, które trzeba wykupić. Pracujemy nad tym - deklaruje burmistrz.

Co dalej z centrum handlowym?

Do poszerzenia Książąt Mazowieckich zobowiązała się firma Coimpex, która w sąsiedztwie węzła Młociny miała budować centrum handlowe. Na razie nie wiadomo, co z tą inwestycją.

- Absolutnie nie odstępujemy od planów, ale wciąż jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę głównego przedsięwzięcia, czyli galerii handlowej. Chcieliśmy skompletować dokumentację do końca ubiegłego roku, ale sprawy administracyjne ciągną się w naszym kraju bardzo długo. Może uda się do końca tego roku - mówi rzeczniczka firmy Ewa Kabata-Piekarz.

mac

 

Komentarze (5)

# eRDe

08.10.2014 12:05

Ślicznie będzie, jak w Bangladeszu:) Znając życie to pewnie będzie kolejna prowizorka na lata.
Nieustające gratulacje dla władz Bielan.

# jotzet

09.10.2014 12:42

Kolejne kłamstwo burmistrza Miastowskiego i jego ekipy!!!!!
W WPF na lata 2014-2042 skonkretyzowane są wydatki tylko na lata 2014-2016,
dalej to wyłącznie wirtualne dywagacje (można sprawdzić na stronie www.um.warszawa.pl w zakładce "Budżet i polityka finansowa")
Tej inwestycji nie ma i jeśli ta lub jej podobna ekipa ( PO+SLD) utrzyma się u władzy, nigdy nie będzie.
Upływająca kadencja to relatywnie najniższe ze wszystkich dzielnic inwestycje, śmierdzący śmietnik dla całej Warszawy, kłamstwa, prymitywna propaganda itd. itp.
Dosyć, dosyć, dosyć!!!!!!!

# Rurek

09.10.2014 18:14

Całkowicie zgadzam się z przed mówcą. Tak źle jak podczas rządów Pana Miastowskiego to jeszcze nie było. Bielany są brudne, nie ma żadnych nowych nasadzeń, nowych dróg czy ścieżek rowerowych. Pan Burmistrz jest bierny w sprawie Radiowa. Nie słucha mieszkańców. Wszystko jest dla niego wielkim problemem nie do przejścia. Najczęściej można go spotkać na imprezach dla seniorów. Zapewne przez słodki poczęstunek. Ponadto jego podwładni nie odpisują na pisma. cały ratusz mieszkańców Bielan ma głęboko ...

REKLAMA

# rytmix

10.10.2014 01:00

Ludzie, więcej wyrozumiałości! Pan Miastowski miał pilniejsze zadania, musiał najdroższy i najgłupszy chodnik w mieście wystawić.
Jakby ktoś nie pamiętał --> artykuł

# wrzeciono

10.10.2014 09:44

Jak tam była nowy asfalt kładziony wiec czemu odrazu jej nie poszerzyli , paranoja .... 6
więcej na forum

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024