REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Tak będzie wyglądać basen na Ostródzkiej. Konkurs rozstrzygnięty

  14 listopada 2022

Tak będzie wyglądać basen na Ostródzkiej. Konkurs rozstrzygnięty
Pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą koncepcję pływalni otrzymała Pracownia Projektowa Piotr Makowski MAQ z Gdyni, źródło: UD Białołęka

Pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą koncepcję nowej warszawskiej pływalni otrzymała Pracownia Projektowa Piotr Makowski MAQ z Gdyni. Sąd konkursowy przyznał też drugą nagrodę i dwa wyróżnienia.

REKLAMA

W następnym kroku zwycięska pracownia zaprojektuje docelowy obiekt i uzyska pozwolenie na budowę. Białołęcki ratusz zastrzega, że poszukiwania wykonawcy będzie mógł rozpocząć "po uzupełnieniu finansowania". Oznacza to, że urząd dzielnicy czeka teraz na decyzję Rady Warszawy, która powinna zwiększyć budżet inwestycji.

Nowa pływalnia na Białołęce

Na konkurs architektoniczny wpłynęło 13 prac.

Sąd konkursowy przyznał pierwszą nagrodę i 40 tys. zł Pracowni Projektowej Piotr Makowski MAQ z Gdyni za "wysoką atrakcyjność rozwiązań architektonicznych i świadomie zaprojektowany budynek." Sąd wysoko ocenił potencjał projektu. Docenił powiązanie budynku z terenem leżącym w głębi działki i istniejącą zielenią wysoką. Jurorom spodobał się pomysł uzupełnienia terenu małymi placykami pośród ścieżek.

Od frontu, czyli od ul. Ostródzkiej zaprojektowano kawiarnię. Choć jest elementem pływalni, ma oddzielne wejście i można z niej korzystać niezależnie. Przed kawiarnią znajdzie się strefa zieleni ciekawie powiązana z terenem rekreacyjnym, usytuowanym za budynkiem. W pracy przedstawiono atrakcyjne rozwiązania architektoniczno-funkcjonalne wnętrz z bardzo czytelną i elegancko zaplanowaną strefą wejściową z odkrywkami archeologicznymi w podłodze. Sąd konkursowy wskazał też autorom pracy zalecenia do poprawy przy docelowym projekcie.

Ostródzka - zbudują basen z ośmioma torami

Pływalnia będzie miała osiem torów, basen rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych oraz jedną zewnętrzną i dwie wewnętrzne zjeżdżalnie. Na tym samym poziomie znajdować się będzie również strefa z saunami, jacuzzi w tym z wodami solankowymi i grotą lodową. Na piętrze zaprojektowano trybuny oraz restaurację z tarasem. Z tarasu będzie się rozpościerał widok na teren zielony ze sceną amfiteatru.

(jok)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (6)

# Smerf Ważniak

14.11.2022 16:05

Koncepcja pracowni BDR zdecydowanie ładniejsza

# Tomek65

14.11.2022 18:27

mi się podoba najbardziej ta która dostała 1 miejsce - zasłużone

# Czytelnik

15.11.2022 05:16

Po co komu basen w tej patodzielnicy? W czajce możeta popływać.

REKLAMA

# Renata

15.11.2022 08:04

Ta bajka ma już 10 lat

# WWO

15.11.2022 08:36

No cud architektury normalnie, podobnie jak ta szkoła projektowana przy dawnym Piotrze i Pawle. Same pudełka zapałek powstają na tym osiedlu. Będzie prościej - kontener zamówicie lub naczepę. Bahahahaha

# Jan Mackiewicz

18.11.2022 01:28

A dla pełniejszego obrazu nagrodzonych prac polecam lekturę :)
https://tiny.pl/wckf2

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA